48 hodin, hodně neotřelých mozků a jeden bankovní gigant. Manta zve na hackathon HackFlow

Dva dny budou mít účastníci na to, aby spolupracovali a přišli s řešením pro datové toky České spořitelny. Dostanou na to unikátní metadata.

Iva BrejlováIva Brejlová

manta

Foto: Manta

Tomáš Krátký, zakladatel startupu Manta

Můžete s kolegy schůzovat v kanceláři, volat si přes Teamsy s kamerou i bez nebo sedět u piva, ale pracovní výzvu nevyřešíte. Chce to začít myslet jinak a podívat se na problém z jiné perspektivy, hlásí pořadatelé hackathonu Hackflow. Akce, která se uskuteční 15. a 16. září, hledá zajímavé nápady od týmů lidí, kteří se třeba vůbec neznali – a na řešení mají s přestávkami 48 hodin. Pořadatelem je tuzemský startup Manta, který před pár měsíci získal velkou investici a v datech se vyzná jako málokdo.

Všichni mají stejné zadání a výsledkem má být řešení konkrétního problému. HackFlow se nese v duchu datové architektury České spořitelny, největší tuzemské banky s více než čtyřmi miliony klientů. Právě ta nabídla pro akci vlastní datovou architekturu, přičemž sady metadat vygeneruje Manta. Ta celou akci pořádá ve spolupráci se společností Profinit.

„Hackathon je navíc místo, kde se setkají lidé, kteří by se nikdy nepotkali, a vznikají na něm jedinečné pracovní i lidské vztahy,“ popisuje Tomáš Krátký, zakladatel a CEO společnosti Manta, kterou pro její práci s daty oceňují firmy po celém světě.

Řešitelské týmy se třemi až pěti členy budou mít k dispozici stejnou typizovanou sadu metadat popisující datové toky napříč několika informačními systémy banky. Můžou položit základ pro digitální mapu datové krajiny celé firmy.

Akce se uskuteční v prostorách České spořitelny a výkon jednotlivců a celých týmů bude sledovat a hodnotit porota složená ze zástupců všech pořádajících firem. Na závěr vyhodnotí vítěze jak pro kategorii jednotlivce, tak týmu.

Účastníci tak můžou získat například placenou stáž ve společnosti Manta v pobočce v Lisabonu, poukaz na konferenci DevTernity, ale i poukázky nebo víkendový pobyt.

Partnerem článku je společnost Manta. V rámci CzechCrunch Premium spolupracujeme s vybranými partnery, se kterými připravujeme obsah na míru. Více najdete zde.

Manta

MANTA přináší do správy metadat inteligenci a poskytuje automatizované řešení,…