Další telefonní operátor propadl kouzlu startupů a míří do Evropy

Michal PtáčekMichal Ptáček

paris_1

Orange je jedním z dalších telefonních operátorů, který se před nedávnem začal angažovat na startupové scéně. Prvním krokem bylo před zhruba 8 měsíci otevření 3 měsíčního akcelerátoru Orange Fab v Silicon Valley, druhý krok přichází právě teď, když Orange oznámil, že svůj akcelerátor rozšíří rovněž do Francie, Polska a také Japonska.

Francouzská verze akcelerátoru, které se chce soustředit především na mobilní a cloudové technologie, už rovněž začala příjímat přihlášky, jejiž deadline je stanovena na 31. prosince. V lednu poté zástupci akcelerátoru vyberou 4 až 6 startupů, které budou přijaty do 3 měsíčního programu, čímž získají: finanční podporu ve výši 15 000 dolarů, prostory, přístup k mentorům a také se na dva týdny podívají do Silicon Valley, kde se setkají s americkými investory a podnikateli.

Stéphane Richard, CEO Orange dále řekl:

„Možnost přivítat studenty, vývojáře, designéry a podnikatele v našich prostorech, je důležitou součástí naší strategie, kdy chceme přicházet s novými inovacemi, inovovat rychleji a s větší kvalitou, to vše v souladu s kulturou naší společnosti. A akcelerátor Orange Fab, je tohoto všeho totální součástí.“

V případě zájmu o účast v programu, najdete přihlášky zde. Znalost francouzštiny bohužel nutná.

foto: Orange Fab

orangefab