Americká stanice The Weather Channel ukázala, jak vypadá předpověd počasí v rozšířené realitě

Filip HouskaFilip Houska

DB29DAD8-E575-4432-A473-913735BAB6E2
0Zobrazit komentáře

Virtuální a rozšířená realita postupně nachází v dnešním světě stále zajímavější využití. Ať už se jedná o mobilní aplikace pro výběr nábytku, vyspělá řešení pro cestování (například středověkou Prahou) nebo řadu her, včetně úspěšného titulu Beat Saber od Jána Ilavského a jeho týmu. Nově se však tyto technologie dostávají například i do televizní předpovědi počasí, což ukázala americká stanice The Weather Channel, která s tímto ambiciózním formátem začíná experimentovat přímo ve svém studiu.

The Weather Channel totiž před pár dny odvysílal první předpověď počasí, respektive průvodce veškerými situacemi, které mohou nastat během tornáda. Díky startupu The Future Group zabývajícím se „interaktivní kombinovanou (mixed) realitou“, s nímž americká televizní stanice zahájila v dubnu spolupráci, navíc bylo možné celé vysílání obohatit právě o prvky rozšířené reality, které celé relaci dodávají vskutku fascinující pojetí.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 82

Přečtěte si takéOnline supermarket Kosik.cz zavádí platby stravenkamiOnline supermarket Kosik.cz zavádí platby stravenkami

Premiérovým dílem tohoto pořadu, který má s dalšími epizodami upozorňovat na obecné a aktuální hrozby během různých přírodních katastrof a jak se při nich bezpečně chovat, provázel meteorolog Jim Cantore. Ten od začátku popisoval vývojové stupně tornád, přičemž podával vysvětlení, proč se tomu tak děje a co může občanům hrozit. Jeho výroky se ostatně odvíjely od imaginárního tornáda v pozadí na plátně, které se blížilo k náhodné vesnici. Na plátně to však nekončilo a díky enginu Unreal Engine, se kterým pracuje The Future Group, se vlivy tohoto přírodního jevu promítaly přímo do studia.

062318_theweatherchannelx2

Během relace tak Cantore jen těsně minul padající sloup elektrického napětí, který je v průběhu řádění tornáda mezi prvními na řadě. Také se vyhýbal letícímu kusu dřeva a přiblížil se i k troskám domu, jenž tornádo poničilo. Tečku tomu dalo poničené auto, které vítr odnesl těsně před jeho nohy. Poté musel Cantore utíkat do bezpečí, konkrétně do doporučovaného krytu, jelikož se živel nezadržitelně blížil ke „studiu“. I z této lokality však Cantore mohl udržet svůj televizní vstup, aby se následně objevil na troskách poničené vesnice.

Teprve začátek

Tento formát má The Weather Channel využívat i pro další živelné katastrofy. Na svém blogu například ukazuje náhledy na bouřku nebo povodně. Je pravděpodobné, že se uvedená technologie, jež kombinuje elementy z VR, AR a 360stupňového HD videa, postupem času promítne i do běžné, každodenní předpovědi počasí.

062318_theweatherchannel

Foto: The Weather Channel

Diskuze (0)

Novinka

Anonym