Americký gigant Oracle koupil za miliardy korun český startup Apiary

Michal PtáčekMichal Ptáček

ales

Foto: Reprofoto Connected

Jakub Nešetřil, zakladatel Apiary

0Zobrazit komentáře

A je hotovo! Oracle, jedna z nejznámějších a největších technologických firem na světě, pro kterou pracuje okolo 130 tisíc lidí, kupuje český startup Apiary, umožnující vývojářům jednoduše vytvořit, dokumentovat a testovat vlastní API.

O transakci, jejíž výše se podle všeho po přepočtu na koruny pohybuje v jednotkách miliard korun, informoval jako první deník IHNed.cz s tím, že ji na oficiálním webu potvrdil i samotný Oracle.

„V korunách je to desetimístná suma,“ prozradil právě pro iHNed.cz jeden z investorů Apiary, Ondřej Bartoš z českého investičního fondu Credo Ventures.

Zakladatelé Apiary, Jakub Nešetřil a Jan Moravec, by se jinak po akvizici měli stát společně se svým týmem zaměstnanci Oraclu, přičemž Jakub Nešetřil zároveň má být korporátním viceprezidentem, zodpovědným za rozvoj API platforem.

apiary-prague-office-1

Přečtěte si takéPodívejte se do nových kanceláří českého startupu ApiaryPodívejte se do nových kanceláří českého startupu Apiary

Celá akvizice je každopádně příjemnou zprávou nejen pro Jakuba Nešetřila a Jana Moravce, ale například i několik českých investorů a tuzemskou startupovou scénu obecně. Do českého startupu, který začínal před lety v coworkingových prostorech smíchovského Node5 totiž v minulosti investovalo právě jíž zmíněné Credo Ventures, zakladatel Mall.cz Ondřej Fryc nebo matematik a zakladatel RSJ Karel Janeček.

api