Americký startup získal miliony dolarů od Fordu na rozvoj unikátních 3D map pro samořiditelné vozy

Michal BenatzkyMichal Benatzky

ford-2
0Zobrazit komentáře

Automobilka Ford spolu se skupinou pěti dalších investorů, poskytla kalifornskému startupu Civil Maps, který se zabývá vývojem trojrozměrných map určených pro autonomní vozidla, investici ve výši 6,6 milionů dolarů, v přepočtu tedy zhruba 161 milionů korun.

Mezi další společnostmi a fondy, které poskytly prostředky pro investici patří Motus Ventures, Wicklow Capital, StartX Stanford a AME Cloud Ventures, spoluzakladatele Yahoo, Jerryho Yanga. Společnost Civil Maps, která vznikla díky podnikatelskému inkubátoru Standfordské univerzity, má v současné době 16 stálých zaměstnanců.

buffer

Přečtěte si takéPopulární aplikace Buffer nyní podporuje i InstagramPopulární aplikace Buffer nyní podporuje i Instagram

Umělá inteligence od Civil Maps modeluje pomocí senzorů rozmístěných na autonomním voze okolní krajinu, z čehož následně vytváří detailní mapu okolí. Díky tomu se pak může auto pohybovat samostatně a bez zásahu řidiče. Způsob jakým Civil Maps pracuje, je také údajně datově úspornější.

Jakou částí se na finanční injekci podílel samotný Ford, bohužel mluvčí automobilky nesdělil. Agentuře Bloomberg však prozradil, že nová investice přinesla sen o autonomního vozidle s logem Ford zase o kus blíže realitě.

civil-4

Diskuze (0)

Novinka

Anonym