Americký Symantec stojící za antivirem Norton kupuje za 2,3 miliardy dolarů startup na ochranu identity

lifelock
0Zobrazit komentáře

Letos se to se zajímavými obchody na poli antivirových programů a bezpečnostních startupů jen hemží. Největší peckou ve spojistosti s Českou republikou byl ale bezpochyby nákup původně českého AVG, které za 1,3 miliard dolarů putovalo do rukou Avastu, momentálně nejrozšířenějšího antiviru, jehož vedení i vývoj sedí v tuzemsku.

Teď přišla další akvizice, ve které zaplatil americký Symantec, vývojář antivirového softwaru Norton, 2,3 miliardy dolarů za bezpečnostní startup LifeLock, který chrání své uživatele před krádeží identity a kreditními podvody. Vše by se mělo uzavřít začátkem příštího roku a Symantec hodlá zaplatit dvě třetiny ze svých peněz a 750 milionů prostřednictvím nové půjčky.

Miton – partneři

Přečtěte si takéMiton kromě nového CEO Davida Špinara posilují ještě další 4 nové tvářeMiton kromě nového CEO Davida Špinara posilují ještě další 4 nové tváře

LifeLock má momentálně přes 4,4 milionů zákazníků a od roku 2012 je to veřejně obchodovatelná společnost, která za poslední rok zvedla cenu svých akcií o takřka 40 procent. Sídlí v arizonském Tempe a má dle serveru ZDNet na 855 zaměstnanců. Pro Symantec je to naopak druhá velká akvizice tento rok, hned po tom co si v červnu za 4,65 miliard dolarů pořídil další bezpečnostní startup, Blue Coat.

Foto: LifeLock

Diskuze (0)

Novinka

Anonym