Aplikace Uberu nabídne nově možnost sdílení jízdy s rodinou či přivolání pomoci v nebezpečí

Nela VítováNela Vítová

0Zobrazit komentáře

CEO přepravní platformy Uber Dara Khosrowshahi představil několik nových funkcí v aplikaci, které mají za úkol zvýšit bezpečí pasažéra. Všechny prvky by měly být sjednoceny na jednom místě a snadno dostupné z domovské obrazovky. Mělo by se jednat především o místo sjednocující klíčové bezpečnostní informace, ale také ty, které se týkaji spolupráce Uberu s vymahači práv, monitorování svých řidičů, pojistné politiky společnosti a obecných směrnic.

Pasažéři si nyní budou moci určit až 5 přátel nebo členů rodiny jako „oblíbené kontakty“, kterým bude povoleno sledování jejich jízdy pro snadnější setkání v cíli. Nebude chybět ani možnost sdílet jízdu pouze ve večerních hodinách.

liftagoinv

Přečtěte si takéLiftago mění investory, podíl investiční skupiny Leverage putuje do rukou INCOMMING VenturesLiftago mění investory, podíl investiční skupiny Leverage putuje do rukou INCOMMING Ventures

S vylepšením přibude také „nouzové tlačítko“, po jehož zmáčknutí aplikace okamžitě zavolá nouzovou službu 911 a nabídne vaší polohu v mapě i přesnou adresu ke sdílení. V budoucnu by tato možnost měla být přístupná nejen pro pasažéry, ale i pro řidiče. Píše Uber přímo na svém blogu.

RS_TC_BKG_002

V Denveru Uber již testuje spolupráci s nouzovou službou RapidSOS, která umožňuje automatické odesílání polohových informací na číslo 911. Další partnerství chystá s asociací National Emergency Number pro vylepšení směřování nouzového volání, ta by ale měla fungovat na dlouhodobém principu.

Khosrowshahi slibuje vylepšení funkce sledování řidičů a tvrdí, že Uber chystá pravidelné kontroly motorů automobilů i kriminální činnosti nehledě na to, zda je to v dané chvíli právně nutné, nebo ne. Společnost také vyvíjí také nový systém, který by ji měl upozornit v případě, že je řidič zapletený v trestné činnosti.

Foto: Uber

Diskuze (0)

Novinka

Anonym