Aplikace Uberu nabídne nově možnost sdílení jízdy s rodinou či přivolání pomoci v nebezpečí

Nela VítováNela Vítová

CEO přepravní platformy Uber Dara Khosrowshahi představil několik nových funkcí v aplikaci, které mají za úkol zvýšit bezpečí pasažéra. Všechny prvky by měly být sjednoceny na jednom místě a snadno dostupné z domovské obrazovky. Mělo by se jednat především o místo sjednocující klíčové bezpečnostní informace, ale také ty, které se týkaji spolupráce Uberu s vymahači práv, monitorování svých řidičů, pojistné politiky společnosti a obecných směrnic.

Pasažéři si nyní budou moci určit až 5 přátel nebo členů rodiny jako „oblíbené kontakty“, kterým bude povoleno sledování jejich jízdy pro snadnější setkání v cíli. Nebude chybět ani možnost sdílet jízdu pouze ve večerních hodinách.

liftagoinv

Přečtěte si takéLiftago mění investory, podíl investiční skupiny Leverage putuje do rukou INCOMMING Ventures

S vylepšením přibude také „nouzové tlačítko“, po jehož zmáčknutí aplikace okamžitě zavolá nouzovou službu 911 a nabídne vaší polohu v mapě i přesnou adresu ke sdílení. V budoucnu by tato možnost měla být přístupná nejen pro pasažéry, ale i pro řidiče. Píše Uber přímo na svém blogu.

RS_TC_BKG_002

V Denveru Uber již testuje spolupráci s nouzovou službou RapidSOS, která umožňuje automatické odesílání polohových informací na číslo 911. Další partnerství chystá s asociací National Emergency Number pro vylepšení směřování nouzového volání, ta by ale měla fungovat na dlouhodobém principu.

Khosrowshahi slibuje vylepšení funkce sledování řidičů a tvrdí, že Uber chystá pravidelné kontroly motorů automobilů i kriminální činnosti nehledě na to, zda je to v dané chvíli právně nutné, nebo ne. Společnost také vyvíjí také nový systém, který by ji měl upozornit v případě, že je řidič zapletený v trestné činnosti.

Foto: Uber