Aplikace VisaList vám ukáže, do jakých zemí můžete či nemůžete cestovat bez víz

Michal PtáčekMichal Ptáček

visalist-top
0Zobrazit komentáře

S rostoucí oblibou digitálního nomádství a také větší dostupností letecké přepravy se rok od roku zvyšuje počet lidí, kteří kombinují cestování s prací zpoza svého počítače kdekoliv na světě. Jednou z největších překážek pro tento lákavý a dobrodružný styl života jsou vízové povinnosti a pravidla, kterými si jednotlivé země snaží chránit vstup na svá území.

Tyto podmínky se navíc neustále mění a to, co například během návštěvy Spojených států platí pro Kanaďana, už neplatí pro Čecha. Zatímco Kanaďan se do USA může vypravit bez víza, Čech potřebuje projít buď systémem cestovní registrace ESTA, případně disponovat některým z dostupných víz.

Podobné kombinace pak řeší cestující z většiny zemí na světě s tím, že požadavky na ně kladené se mění dynamicky v závislosti na tom, kam cestují. S elegantním řešením pro tuto komplikaci se rozhodl přijít indický digitální nomád Hari Krishna Dulipudi, kterého během jeho cest po světě limitovaly právě vízové povinnosti do jednotlivých zemí. Rozhodl se proto vytvořit aplikaci, ve které budou tyto informace přehledně na jednom místě. A tak vznikl VisaList.

visalist1

Vše funguje naprosto jednoduše. VisaList vás nejprve vyzve k zadání země, jejíž cestovní pas vlastníte, a následně zobrazí a seřadí jednotlivé destinace z celého světa podle toho, jak mají s vaší domovinou nastaveny vízové podmínky. V detailu konkrétní země pak najdete dodatečné informace jako maximální délku pobytu, časovou zónu, vzdálenost a další podmínky, které je potřeba pro vstup na její území splnit.

88ED1F6C-BD74-4969-A868-C5CF43426C92

Přečtěte si takéPoslechněte si historicky první zvukové záznamy z Marsu, které na Zemi poslala sonda InSightPoslechněte si historicky první zvukové záznamy z Marsu, které na Zemi poslala sonda InSight

Pro přehlednost pak aplikace jednotlivé státy zobrazuje i na přiložené mapě, kdy tyrkysová barva zobrazuje státy, které lze navštívit bez vízové povinnosti, modrá státy se systémem ESTA, žlutá státy, do nichž je nutné vízum, a červená pak zobrazuje oblasti, do které jakožto majitel pasu konkrétní země vízum nedostanete (platí například pro držitele amerického pasu při snaze navštívit Severní Koreu).

visalist2

Aby byla data stále aktuální, indický vývojář je neustále dynamicky aktualizuje a zároveň do seznamu doplňuje další destinace. Těch je aktuálně v databázi už několik stovek.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina