Aplikaci MPLA střídá EasyPark. Nabízí úhrady parkovného po minutě, rezervaci míst a další novinky

České řešení plateb parkovného nově přechází pod křídla společnosti EasyPark. Pro uživatele to znamená nutnost stažení a instalace její aplikace.

Parkování v Praze

0Zobrazit komentáře

Česká firma MPLA, která je největším zprostředkovatelem digitálních plateb za parkování v Česku a na Slovensku, má nového majitele. Prostřednictvím původní aplikace společnosti proto již není možné za parkování platit a je nutné stáhnout aplikaci novou a opět nahrát nebo převést údaje.

Digitalizace proniká i do možností úhrady parkovného, díky čemuž řidiči nemusejí po zastavení vyplňovat značku svého vozu a dobu stání na parkovacím automatu, ale k úhradě mohou jednoduše využít aplikaci v mobilním telefonu.

Donedávna k tomuto účelu sloužila také aplikace společnosti MPLA. Ta nyní přešla pod křídla globální technologické firmy EasyPark, která patří k největším zprostředkovatelům digitálních plateb za parkování v Evropě.

Pro uživatele původní MPLA aplikace tato transakce, jejíž detaily nechtěla ani jedna ze stran přibližovat, znamená nutnost stáhnout si novou aplikaci EasyParku, která oproti předchozímu řešení nabízí několik novinek.

Tou největší je možnost platit parkovné na minutu přesně. Navíc je kromě jejího prodloužení možné ukončit dobu parkování předčasně, pokud dojde ke změně plánů. V takový moment zůstávají zaplacené minuty na účtu uživatele a lze je využít při dalším parkování.

Změnou je také účtovaný poplatek, který činí až 15 % za parkovací relaci. Zároveň je stanovený minimální poplatek. Uživatelé si také musí z původní aplikace převést údaje, případně je v EasyParku znovu vyplnit. Srkze aplikaci je možné platit za dobíjení elektromobilů nebo si předem rezervovat parkovací místo.

EasyPark funguje ve více než 20 evropských zemích a také ve většině českých měst, kde jsou zóny placeného stání. V metropoli lze parkování uhradit prostřednictvím aplikace PID Lítačka či aplikací Citymove od centra digitálních služeb Škoda X. Ta kromě parkování nabízí také možnost nákupu jízdenek na pražskou MHD, platbu za využití sdílených jízdních kol společností Rekola a Nextbike, hledání sdílených vozidel služby HoppyGo a další služby.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym