Apple chystá novou generaci sluchátek AirPods s voděodolností a potlačením okolního hluku

Filip HouskaFilip Houska

062518_airpods3
0Zobrazit komentáře

Uplynuly již dva roky od doby, kdy Apple představil bezdrátová sluchátka AirPods. Pro někoho vzhledově nepovedený výrobek, pro někoho nejinovativnější zařízení, které společnost Tima Cooka od prvního iPhonu z roku 2007 vytvořila. Tak či tak, AirPods se staly masově oblíbenými, těžící zejména ze své jednoduchosti během párování a poměrně kvalitního zvuku. Stále jim však chybí několik podstatných věcí – například voděodolnost nebo potlačování okolního hluku. A to chce Apple brzy napravit.

Podle reportu Marka Gurmana, uznávaného redaktora serveru Bloomberg, se silnými vazbami na ověřené zdroje, má Apple ve svých dílnách vyvíjet novou, v pořadí druhou generaci AirPods, která má splňovat vše výše uvedené. Vedle potlačení okolního šumu, což je u dražších bezdrátových sluchátek od hráčů jako Bose či Bang & Olufsen samozřejmostí, a odolnosti vůči vodě a prachu, mají přijít také s lepším dosahem od spárovaného zařízení.

project-debater

Přečtěte si takéIBM vyvinulo umělou inteligenci, která v živé debatě porazila člověkaIBM vyvinulo umělou inteligenci, která v živé debatě porazila člověka

Apple však plánuje jít s novou verzí AirPods ještě dál – údajně experimentuje s takovými technologiemi, díky kterým by do tak malých rozměrů mohl vměstnat biometrické senzory, například pro přesnější měření srdečního pulsu. Tímto krokem by tak svá sluchátka posunul do oblasti zdraví, kterou usilovně tlačí například v hodinkách Apple Watch a aplikacemi pro iOS.

apple-airpods-open_01

Novinka by se měla dočkat uvedení v průběhu příštího roku, a to pravděpodobně za cenu převyšující aktuální hranici 5 tisíc korun. Podle měřítek Cookovy firmy se má jednat o prémiový produkt s tím, že mu bude sekundovat původní generace AirPods, která zůstane v nabídce. Podobný postup aplikoval Apple například s iPhonem X a levnějšími iPhony 8 a 8 Plus.

062518_airpods2

Důraz na audio

Apple měl vždy ve svém DNA hudbu. Ať se jedná o iTunes, iPody, streamovací službu Apple Music, zmíněné AirPods nebo nový reproduktor HomePod, uvnitř cupertinského sídla se na hudební fanoušky klade zvýšený důraz. I proto má Apple chystat svá vůbec první (nepočítaje Beats) on-ear sluchátka. O tomto produktu však příliš mnoho relevantních informací není zatím dostupných, nicméně podle Gurmana mají přijít během příštího roku.

012318_apple_homepod

HomePod

Foto: Apple Newsroom

Diskuze (0)

Novinka

Anonym