Apple již za necelé 2 týdny představí nový iPhone a další zařízení ve svém novém kampusu

Filip HouskaFilip Houska

Apple již prodal přes 1,2 miliard iPhonů

Fanoušci Applu, technologičtí nadšenci, ale i lidé, kteří cupertinskou firmu tak trochu nenávidí, si mohou v kalendáři zaznačit datum, o kterém se pár dní zpět spekulovalo jako o finálním – tím je 12. září 2017. Právě v tento den, respektive v 19:00 českého času, se uskuteční Apple Event v novém cupertinském kampusu Apple Park, přesněji v auditoriu Steve Jobs Theater.

Během této události, která bude tradičně živě vysílána, se zcela určitě představí jubilejní iPhone 8 (označení se může lišit) v kompletně, oproti dvěma posledním vlajkovým lodím, novém designu. Je téměř jisté, že přijde v „bezrámečkovém“ těle s OLED displejem a se svislou dvojicí kamerových čoček pro kvalitnější záznam.

applepark_082417_1

Přečtěte si takéK novému ústředí Apple Park bude zaměstnance Applu dopravovat samořídící minibus

Co se týče výbavy, měl by disponovat výkonnějšími čipy, zabezpečovacím systémem na bázi rozpoznání obličeje a potenciálně i bezdrátovým nabíjením. Potěšit by na druhou stranu neměl svou cenovkou, která se odhaduje na 1000 dolarů, u nás tedy pak něco mezi 22 a 25 tisíci korunami.

iphone_082917x1

Možná podoba nového iPhonu

Na programu by mělo být také odhalení nové generace chytrých hodinek Watch, pravděpodobně s integrovaným LTE modulem, nebo inovované televize Apple TV s podporou 4K rozlišení. Mimo jiné lze očekávat výstup ohledně domácího reproduktoru HomePod, jenž byl představen v červnu na WWDC, a také nejnovějšího mobilní systému iOS 11, který je již dostupný v beta verzi.

campus

Aktuální podoba Apple Campusu (30.8.2017)

Veřejnost by si bezesporu přála, aby byla nějakým produktem překvapena, nicméně o Applu se za poslední roky mluví tak hojně (a mnohdy tak přesně), že je se na žádnou „one more thing…“ lepší raději nespoléhat.

Foto: Reprofoto (YouTube), Apple Newsroom, CzechCrunch