Apple se chce u nových MacBooků ještě letos zbavit problematické „butterfly“ klávesnice

Michal PtáčekMichal Ptáček

apple-2

Aktuální MacBook Pro

0Zobrazit komentáře

Jen málokterá hardwarová komponenta vzbuzuje u zákazníků Applu takovou kontroverzi jako aktuální motýlková klávesnice. Klávesnice, kterou jsou vybaveny MacBooky od začátku roku 2015, je totiž kvůli svému speciálnímu motýlkovému mechanismu značně poruchová a ani její čtvrtá generace, kterou Apple letos představil, negarantuje bezproblémové používání.

Zaseknuté nebo dokonce nefunkční klávesy se tak staly každodenním chlebem mnoha uživatelů nových MacBooků, což je u strojů stojících od 40 tisíc klidně do více než 100 tisíc korun jednoduše neakceptovatelné. Apple se proto letos kvůli hromadícím se stížnostem po dlouhé nečinnosti postavil situaci čelem a postiženým uživatelům začal nabízet bezplatnou výměnu.

apple1

MacBook Pro s problematickou klávesnicí

Nyní však pracuje na ještě radikálnějším řešení, které by narůstající problém mělo vyřešit jednou provždy. Problémovou klávesnici totiž brzy kompletně nahradí. Alespoň takovou informaci přinesl na serveru 9to5mac známý analytik Ming-Chi Kuo, podle kterého se Apple vrátí zpět k ověřenému mechanismu s nůžkovým spínačem, kterým disponovaly MacBooky před rokem 2015. Právě tuto klávesnici považuje mnoho fanoušků značky za nejlepší klávesnici vůbec.

Jako první by se klávesnice, která oproti svému předchůdci projde drobnou technickou evolucí, měl dočkat ještě tento rok nový MacBook Air. Následující rok by se dle Ming-Chi Kua měla klávesnice vrátit i do výkonnějších MacBooků Pro. Apple tak tímto krokem zabije tři mouchy jednou ranou. Získá spolehlivější a pohodlnější klávesnici s nižšími náklady na výrobu a také spokojenější zákazníky.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym