Apple stáhl z App Store aplikaci, která vydělávala 4,2 milionů korun za hodinu!

mstrike
0Zobrazit komentáře

Po boomu hry Flappy Bird, která v nejsilnější době vydělávala jeho tvůrci přes 50 tisíc dolarů denně, v přepočtu asi 1,2 milionu korun, se spousta lidí začala zajímat o to, kolik vlastně tvůrci podobných aplikací dokážou vydělat. V nejrůznějších médiích se proto podrobně rozebíraly finanční zprávy herních gigantů jako Supercell, King nebo Rovio.

Co když se ale vaše aplikace dostane do nejrychleji rostoucích her v Japonsku, za hodinu dokáže vydělat 175 tisíc dolarů, v přepočtu asi 4,2 milionů korun a je následně stažena kvůli porušení podmínek? Přesně to se stalo japonskému developerovi Mixi a jejich hře Monster Strike, která byla vydána na začátku dubna tohoto roku.

obi

Přečtěte si takéBývalý CEO Apple představil novou řadu superlevných smartphonůBývalý CEO Apple představil novou řadu superlevných smartphonů

Za celou dobu do dnešního dne vydělala již přes 378 milionů dolarů, asi 9,1 miliard korun bez toho, aby utratila významnou částku za marketing. Mixi je totiž jedna z největších nejen herních sociálních sítí v Japonsku s přibližně 35 miliony uživateli a skvěle využila toho, že může svojí hru propagovat zdarma.

Problém byl v tom, že developer povolil nákup virtuálních předmětů i mimo aplikaci, do které pak stačilo zadat speciální sériový klíč, který zpřístupnil určité speciální předměty ve hře, což je v rozporu s pravidly App Store. Aplikace je již nyní po dlouhém výpadku zpátky ve hře a tvůrci odhadují škody na bezmála 600 tisíc dolarů, informoval VentureBeat.

Foto: Placeit