Apple vydal vylepšenou verzi aplikace, se kterou lze ovládat Apple TV přímo z mobilu

Michal BenatzkyMichal Benatzky

appletv
0Zobrazit komentáře

Apple TV funguje jako jedna z alternativ, přes kterou lze sledovat díky propojení internetu a televize nejen obsah z podporovaných aplikací, ale také z dalších zařízení v domácnosti pomocí bezdrátového přenosu souborů nebo sdílení obrazu. To vše za pomocí malé krabičky a několikatlačítkového fyzického ovladače nebo oficiálních i neoficiálních alternativ ovladače v podobě pro mobilní zařízení.

Oficiální aplikace pak během pondělního dne dostala novou tvář, která se má co nejvíce přiblížit nově přepracovanému ovladači, dodávanému k poslední, čtvrté generaci, Apple TV. Ten byl ve vývojářské betaverzi více než půl roku od prvního představení. Ovladač se dokáže k jakékoliv Apple TV připojit za pomocí technologie Bluetooth.

maarked

Přečtěte si takéTohle je první vlastní appka českých Funtasty, která umožní prodej předmětů podle lokalityTohle je první vlastní appka českých Funtasty, která umožní prodej předmětů podle lokality

Hlavní výhodou mobilního ovladače je schopnost rychlého psaní na klávesnici mobilu, které logicky na fyzickém ovladači kvůli jeho velikosti chybí. Zároveň poslouží díky svým pohybovým senzorům ke hraní her. Vyžaduje však tvOS o verzi 9.2.2. a vyšší na minimálně Apple TV 2 a iOS 9.3.2 na mobilu.

appletvapp

Foto: Apple