Apple vydává knihu s fotografiemi všech svých produktů, za kterou zaplatíte přes 5 tisíc korun

Filip HouskaFilip Houska

designed-by-apple-in-california-3
0Zobrazit komentáře

O Applu, nejhodnotnější společnosti světa, již bylo napsáno několik knížek. Ať už pojednávaly o biografii slavného vizionáře a spoluzakladatele Steva Jobse, o začátcích kariéry dnes světoznámého šéfa průmyslového designu Jonyho Ivea, nebo o myšlenkách a procesech vnitřního fungování celé společnosti. Apple se ovšem tentokrát role nakladatele chopil sám a představuje veřejnosti své vůbec první knižní dílo.

Jmenuje se „Designed by Apple in California“ a chronologicky mapuje všechny produkty, které kdy Apple od roku 1998 představil. Kniha na 450 stránkách představující vše od prvních počítačů iMac, přes připojitelná zařízení, až po nejnovější produkty, plná fotek od fotografa Andrewa Zuckermana, je věnována na památku zesnulého Steva Jobse, ikonického a přesto trochu mysteriózního vizionáře.

samsung

Přečtěte si takéSamsung kupuje za rekordních 8 miliard dolarů audio firmu Harman a útočí na samoříditelná autaSamsung kupuje za rekordních 8 miliard dolarů audio firmu Harman a útočí na samoříditelná auta

Obrázkový příběh se datuje k uvedení prvního počítače iMac v roce 1998 a končí roku 2015, kdy byl představen stylus Apple Pencil pro iPad Pro. V knize jsou také uvedeny různé materiály a techniky, které designový tým kalifornského giganta používal k návrhům a inovacím.

applepencil

Ano, i podle ceny lze poznat Apple

Cena je, objektivně řečeno, poněkud vyšší. Za menší variantu minimalisticky zpracované knihy „Designed by Apple in California“ je nutné vynaložit 199 dolarů (cca 5025 korun) a za větší o 100 dolarů více, tedy 299 dolarů (cca 7550 korun).

Apple, který se tentokrát vžil do role nakladatele, však patrně neočekává, že se bude jednat o produkt, po němž budou všichni uživatelé jablečných zařízení prahnout. Je spíše určená pro skutečné fanoušky, kteří si ji mohou pořídit již dnes v řadě zemí na oficiálních stránkách. Česká republika ovšem bohužel prozatím chybí.

designed-by-apple-in-california-1
designed-by-apple-in-california-2
designed-by-apple-in-california-4
designed-by-apple-in-california-5

Foto: Apple Newsroom

Diskuze (0)

Novinka

Anonym