AquaJar: inovativní české akvárko, které na Kickstarteru vybralo už přes půl milionu Kč

Michal PtáčekMichal Ptáček

0Zobrazit komentáře

Na crowdfundingový portál Kickstarter nedávno zamířil další český produkt, který má možná nakročeno k zajímavému úspěchu. AquaJar, jak se projekt jmenuje, je v principu první samočistící se akvárko, které nepotřebuje k chodu elektrický proud. Celé totiž stojí na Aquaponickém systému, jež využívá rybí odpad jako hnojivo pro rostlinu a díky tomu zároveň čistí vodu.

tomas

Přečtěte si takéDetailní představení českého projektu Angee, který chce ovládnout trh s chytrými domácími zařízenímiDetailní představení českého projektu Angee, který chce ovládnout trh s chytrými domácími zařízeními

„Produkt je stále ve fázi vývoje, ale tým se rozhodl jít na Kickstarter, protože odezva z testování byla pozitivní. Náš produkt mimikuje jak se čistí řeky a jezera v přírodě“, říká spoluzakladatel Robert Kalaš

Čtyřčlenný tým studentů

Cíl čtyřčlenného týmu, který se skládá ze studentů z USA, Bulharska a právě České republiky, kde produkt zároveň už přes 10 měsíců vzniká, je pak poměrně jasný. Ukázat světu moderní způsob farmaření pomocí malého designového výrobku určeného pro domácnosti, kanceláře nebo třeba i restaurace.

akvarko

Zatím vybráno přes půl milionu korun

A nakročeno zatím mají slušně. Původním cílem na Kickstarteru bylo totiž získat 16 tisíc dolarů, což se podařilo poměrně rychle. Nyní má tým na kontě už 21 189 dolarů (cca 500 tisíc Kč), s tím, že do konce kampaně zbývá ještě 17 dní.

Kampaň najdete ZDE.

10898110_10205500127332932_2857902067692694859_n
Spoluzakladatel projektu, Robert Kalaš

AquaJar_1

AquaJar_5

AquaJar_7

Diskuze (0)

Novinka

Anonym