BarBox, česká hudební iOS a Android platforma pro podniky

Michal PtáčekMichal Ptáček

0Zobrazit komentáře

Dvoučlenný tým ve složení Yan Renelt a David Kratochvíl, přibližně před měsícem oficiálně vypustil na český trh svoji novou službu s názvem BarBox. Ta by se stručně dala popsat jako novodobý jukebox pro podniky.

Jak to funguje

Vše funguje jednoduše. Konkrétní podnik se zaregistruje na oficiálním webu platformy a následně se přihlásí do BarBox přehrávače na webu nebo v Android či iOS zařízení. Poté si návštěvníci podniku stáhnou iOS nebo Android verzi aplikace, připojí se na Wi-Fi podniku a následně mohou volit skladby, které by si chtěli v podniku nechat zahrát. Hudební databázi poskytuje Deezer, takže návštěvníci najdou v podstatě “skoro vše”.

Pro provozovatele podniku je pak určitě užitečná absolutní kontrola nad tím, co se bude hrát. Mohou totiž výběr hudby omezit na určité žánry, skladby či dokonce zakázat určitě země nebo autory (například Michal David), tak aby se slušně rozjetá párty neproměnila v něco, co si nikdo nepřeje…

432361_310803062313768_225719648_n

Přečtěte si takéJán Ilavský: úspěšný herní vývojář z PrahyJán Ilavský: úspěšný herní vývojář z Prahy

Cena, OSA a Intergram

Jak to vychází finančně? Podniky BarBoxu platí 9,99 EUR měsíčně a následně ještě dodatečných 5,99 EUR měsíčně, které putují službě Dezeer. Celkem tedy podnik za měsíc zaplatí 15.98 EUR, s tím, že podle spoluzakladatele BarBoxu Yana Renelta, je cílem stávající cenu zanechat a být do budoucna profitabilní především díky velkému množství  partnerských podniků. Co se OSA a Intergramu týče, BarBox mohou podniky provozovat v rámci běžných poplatků OSA a Intergram, případně mohou využít výhodného BarBox OSA + Intergram tarifu.

Platformu jinak pár týdnů od spuštění využívá 15 pražských podniků jako například TopGear Bar, Café Baribal nebo Atmosphere Cafe, s tím, že v plánu je v brzké době zamířit i za hranice.

barbox-1000

Admin rozhraní pro podniky…

barbox-hlavni

Android aplikace…