BMW a Daimler odmítly spolupracovat s Applem na jeho elektrovozu

Apple-Car-Concept
0Zobrazit komentáře

Již nějaký čas se v médiích objevovala spekulace, že americký gigant Apple pro svůj plánovaný elektrovůz Apple Car, chystá spolupráci s německými automobilkami Daimler (např. Mercedes) a BMW. Ty se díky svým zkušenostem v oboru a touze Applu využívat kvalitní německou technologii a odborníky, měly postarat o samotnou výrobu a společně s Applem tak uvést na trh revoluční elektrovůz.

Podle německého deníku Handelsblatt, který se odvolává na anonymní zdroje, ale vyjednávání v obou případech dopadlo neúspěšně, jelikož Apple se s BMW ani Daimlerem nemohl údajně shodnout jednak na tom, kdo celý projekt povede a jednak na tom, kdo bude vlastníkem získaných dat. Apple chce totiž svůj elektrovůz dle očekávání postavit kompletně na bázi cloudu, což se tradičním automobilkám z pohledu ochrany dat zákazníků samozřejmě vůbec nezamlouvá.

apple

Přečtěte si takéDalší důkaz o tom, že díky Applu se v automobilovém průmyslu brzy dočkáme obrovských změnDalší důkaz o tom, že díky Applu se v automobilovém průmyslu brzy dočkáme obrovských změn

Podle zdrojů, které byly blízko jednotlivým setkáním, bylo vyjednávání s BMW neuspěšně ukončeno koncem loňského roku, s tím, že podobně dopadlo i nedávné vyjednávání se společností Daimler.

Handelsblatt dále informuje, že favoritem Applu na spolupráci je nyní rakousko-kanadská společnost Magna, která vyrábí díly pro společnosti jako General Motors, Ford Motor Company, Chrysler nebo například i Tesla Motors.