Brněnský rezervační systém Reservio využívá přes 160 tisíc uživatelů. Nově spouští mobilní aplikaci

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

reservio-boris-bosiak-frantisek-mazuch

Spoluzakladatelé Reservia Boris Bošiak a František Mazuch

0Zobrazit komentáře

Brněnské Reservio začínalo vyvíjet rezervační systém pro služby všeho druhu před šesti lety. Tehdy vše vznikalo ještě při studiích na vysoké škole, kde se dali dohromady Boris Bošiak s Františkem Mazuchem, kteří zjistili, že podnikatelé hledají způsob, jak vyřizovat a spravovat rezervace. Dnes už Reservio využívá přes 160 tisíc lidí po celém světě, a to doslova. Letos je v plánu obrat přes 1 milion dolarů (přes 22 milionů korun) a pomoci k tomu má i nová mobilní aplikace.

Když zmiňujeme celý svět, máme na mysli celkem 166 zemí, kam všude již Reservio se svými rezervacemi proniklo. Česká republika sice stále tvoří desetinu všech rezervací, nicméně hned za ní je Brazílie a brněnské firmě se daří i v dalších evropských a latinskoamerických zemích. Z exotických zemí si našlo Reservio cestu také například do Belize, Mosambiku, na Mauricius či Kuvajt.

Reservio nabízí rychlý a snadný systém objednávání, který nově i pro koncové zákazníky přináší v mobilní aplikaci. Ta dosud fungovala pouze pro podnikatele, ale také zákazníci nyní budou mít vše přehledně v aplikaci. Rezervovat si v ní lze služby z oblasti krásy a péče o tělo, sportu, zdraví, ale i autoservisy, volnočasové aktivity nebo různé kurzy a workshopy.

reservio-aplikace

„Na aplikaci pro koncové uživatele jsme pracovali rok, poslední tři měsíce probíhalo testování. Jednalo se o logický vývoj, kdy po úspěšném rozšíření Reservia mezi podnikateli nastal čas se zaměřit i na koncové klienty. Chtěli jsme podnikatelům pomoci se snadněji rozšiřovat a zpřístupnit je i lidem ze sousedství. Hledání a objednání se na stříhání kolikrát zabralo více času než samotná procedura,” uvádí k nové aplikaci šéf Reservia Boris Bošiak.

revolut-card-app-iphone-mac1

Přečtěte si takéAplikace Revolutu už umí česky. Fintechový startup má v Česku již přes 60 tisíc uživatelůAplikace Revolutu už umí česky. Fintechový startup má v Česku již přes 60 tisíc uživatelů

Rodákovi ze slovenských Levic a jeho kolegovi Františku Mazuchovi při rozjezdu významně pomohl Vít Vrba z Webnode, který v začátku do firmy vložil několik milionů korun, a právě díky tomu Reservio vystavilo svůj celosvětově úspěšný rezervační systém. Pro mnoho firem je v případě řešení od Reservia důležité, že ani nemusí mít webové stránky, stačí si jen vytvořit v aplikaci rezervační stránku a tu pak sdílet.

boris-bosiak-reservio

Boris Bošiak, CEO Reservio

„Dnes už navíc Reservio není pouze rezervační systém pro přijímání rezervací, ale komplexní nástroj pro podnikatele a jejich služby, nástroj, který jim pomáhá v podnikání, poskytuje důležité informace pro marketing a také pomáhá s propagaci svých služeb a podniku,“ vysvětluje pro CzechCrunch Bošiak, který přiznává, že zpočátku byl největším konkurentem ve firmách papírový diář. „V posledních letech se situace zlepšuje, v České republice je využívání online rezervačního systému již standardem pro podniky v oblasti služeb,“ dodává s úsměvem.

Účet si lze na Reserviu vytvořit zdarma, přičemž každý měsíc může podnikatel bezplatně udělat 40 rezervací. Za prémiové funkce včetně vyššího počtu rezervací se platí od 200 do 800 korun měsíčně. Pro koncové uživatele jsou aplikace i rezervace pochopitelně zdarma ke stažení v App Storu a Google Play. Vedle rozšiřování nové aplikace pro koncové zákazníky chtějí letos v Reserviu přidávat další funkce a také propojit systém s online platbami.