Brněnský startup Flatio expandoval do Berlína

redakceredakce

flat

Český realitní startup Flatio, který se zaměřuje na zprostředkování střednědobých pronájmů, díky čemuž umožňuje lidem pronajmout si byt například pouze na dobu 2 měsíců, míří na další trh. Flatio, který založil Radim Rezek, a ve kterém se angažuje investiční společnost Enern či INCOMMING Ventures, stojící investičně za projekty jako Slevomat nebo Rohlik.cz, totiž míří do Berlína, který se po Praze, Brně, Ostravě, Bratislavě a Vídni stává šestým městem, kde projekt působí.

slevomat2

Přečtěte si takéSlevomat míří do prodeje. Cena se vyšplhá až na 1,5 miliardy korun

Hlavní výzvou pak dle tvůrců bylo v tomto případě především zvládnout otázku zákonné regulace, která je v případě pronajímání bytů v této německé metropoli výrazně přísnější než na dosavadních trzích. Ostatně například americké služby Uber nebo Airbnb, který byly v Berlíně několikrát zakázány či omezeny, by mohly vyprávět.

„Zkušenosti z Rakouska, Slovenska a České republiky nám ukazují, že zájem o střednědobé bydlení je enormní. Od loňského května se nám podařilo v pěti městech – Vídni, Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě – zprostředkovat na 33 tisíc nocí. Od Berlína si slibujeme rychlý růst. Přece jenom se jedná o kosmo-politní město, plné korporací, startupů, digitálních nomádů a studentů,“ komentuje vstup na trh Radim Rezek, zakladatel a CEO Flatio.

flat

Flatio v Berlíně

„Již první den, co jsme zveřejnili nabídku, jsme dostali první rezervace. Věříme, že Berlín brzy dožene Prahu a stane se naším hlavním městem s největší poptávkou. Nejvíce sázíme na nadnárodní korporace, pro které máme připravené řešení Flatio For Business umožňující platbu na fakturu a jednoduchý přehled všech smluv na jednom místě,“ dodává Rezek

flat1