Brněnský startup na pronájem bytů UlovDomov.cz získává investici od Mitonu

ulovdomov
0Zobrazit komentáře

Projektů zaměřujících se na zefektivnění procesu pronájmů bytů začíná v Česku přibývat. Jedním z nich je i UlovDomov.cz, který na trhu začal působit před přibližně dvěma lety a má pod sebou v rámci jedné firmy projekty UlovDomov.cz a IdealniNajemce.cz. Z příjmu majitele nemovitosti za podnájem si ukrojí 15 procent a výměnou za to nabízí přístup do databáze, krytí případných problémů, stejně jako detailní prověření nájemce, tzv. „credit check“.

Nyní na svůj rozvoj startup získává investici od jablonecké společnosti Miton v neznámé výši, která ho posunuje na valuaci v řádu desítek milionů korun. To vše výměnou za 15% podíl v celé firmě, s tím, že mimo peněz jako takových bylo důvodem spolupráce i mitonské know-how.

Jan Muller_1_2016

Přečtěte si takéČeská aplikace na správu financí Wallet překonala 1,5 milionu stažení a chystá verzi pro podnikateleČeská aplikace na správu financí Wallet překonala 1,5 milionu stažení a chystá verzi pro podnikatele

K tomu doplňuje jeden ze spoluzakladatelů UlovDomov.cz, Tomáš Brychta:

„Přestože byla naše situace na trhu velmi dobrá, o případném novém investorovi jsme neuvažovali, nabídka investiční skupiny Miton nás zaujala. Miton je za nás top investiční společnost s velkým know-how, která dokáže své projekty posunout o několik tříd výše. Miton nás také oslovil svým lidským přístupem, jasným tahem na branku a tím, že se aktivně podílí na rozvoji našich služeb i na strategickém plánování.“

ulovdomov2

Za startupem stojí Tomáš Brychta a Martin Březina, tvůrci ChlapskaZasilka.cz, s tím, že po investici jim zbývá po 21,8 %, celkem tedy 43,6 %. Mezi další investory mimo Miton se už dříve zařadili Jiří Hlavenka s 19,89 %, Oliver Dlouhý z Kiwi.com (dříve Skypicker), který drží 3,82 procent, nebo Ladislav Chodák s 8,5 procenty.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym