Brněnský startup UlovDomov.cz chce změnit trh s pronájmy novou killer funkcí

Pavel HoralíkPavel Horalík

ulovdomov2
0Zobrazit komentáře

Zakladatelé Chlapské zásilky už půl roku čeří zatuchlé vody internetových vývěsek s bydlením. Svůj projekt jménem Ulovdomov.cz zaměřili na trh s nájemním bydlením, kde podle statistik proběhne přes milion transakcí ročně. A jdou na to velmi chytře, možná i díky jejich rádcům, Oliverem Dlouhým ze Skypickeru či Jiřím Hlavenkou z FAYN.

Jako každý two-sided market, i Ulovdomov.cz potřeboval na svůj web dostat obě strany trhu naráz – jak nabídky, tak poptávky bydlení, a oběma jim nabídnout unikátní value proposition. Prvním krokem byl proto uživatelsky příjemný web, jehož obsahem byl však „pouhý“ agregátor všech nabídek z velkých serverů. To stačilo na to, aby se z nich stal největší portál s nájemním bydlením v České republice, s návštěvností přes deset tisíc unikátů denně.

skypicker

Přečtěte si takéČeský startup za jeden měsíc překonal loňské tržby a měsíčně generuje přes 162 milionů korunČeský startup za jeden měsíc překonal loňské tržby a měsíčně generuje přes 162 milionů korun

Monetizace je ale věc druhá, i tady jde však vidět, že tahle partička ví, co dělá. Jejich cíl je totiž řešit největší problém té silnější strany trhu. Tedy pomoct vlastníkům nemovitostí si lépe vybírat mezi zájemci o bydlení, minimalizovat riziko, že si vezmou do bytu neplatiče nebo jinak nepříjemného nájemníka.

A právě toho se týká nová funkce, kterou uvádějí v těchto dnech, nazvaná Credit Check. Zájemci o konkrétní nabídku bydlení jsou prověřeni v nejdůležitějších rejstřících, seznamech a úředních vývěskách (insolvence, exekuce, dluhy na zdravotním…). Pronajímatel si díky tomu pak o daných zájemcích dokáže udělat mnohem lepší představu – služba mu poskytne informace, na základě kterých se může lépe rozhodovat, koho do bytu vzít, respektive spíš koho určitě ne.

Služba stojí pronajímatele 199 Kč za inzerát, což je podle vyjádření tvůrců startovací cena. V rámci této varianty dostane pronajímatel vložení inzerátu, prověřování zájemců o bydlení a dodatečnou propagaci jeho nabídky. Systém je plně automatizovaný a prověrka zájemce trvá pár vteřin.

Pro čtenáře CzechCrunche, kteří jsou pronajimateli a chtěli by službu zdarma vyzkoušet, máme speciální CzechCrunch promokód, stačí ve službě zadat „JENPROVIP“.

CreditCheckReport-big
Credit Check

Diskuze (0)

Novinka

Anonym