Byty v Praze začne stavět také PPF. S Karlín Group jich vybudují za čtyři miliardy korun stovky

Konkrétní obrysy už má rezidenční projekt Simply Holešovice, který se nachází v blízkosti nádraží Bubny a nabídne přes 200 bytů.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

pff-karlingroup

Foto: PPF

Karlín Group společně s PPF postaví například nové byty v Holešovicích

0Zobrazit komentáře

Více než dvě stě nových bytů se má během několika let objevit v pražských Holešovicích. Podílet se na jejich výstavbě bude také finanční skupina PPF rodiny Kellnerových, která se rozhodla v rámci diverzifikace svých aktivit pustit naplno také na trh rezidenčního developmentu. Učiní tak ve spolupráci s renomovanou společností Karlín Group, která si udělala jméno na mnoha developerských projektech ve stejnojmenné pražské čtvrti, ale postupně se rozšiřuje i do dalších částí hlavního města.

Nově bude Karlín Group expandovat i ve spolupráci s PPF Real Estate Holding, realitní divizí skupiny PPF. Čerstvě uzavřená dohoda aktuálně zahrnuje development společných projektů v přípravné fázi, jejichž celkový objem investic dosáhne čtyř miliard korun. Konkrétní obrysy už má rezidenční projekt Simply Holešovice, který se nachází v blízkosti nádraží Bubny, měl by vyrůst v horizontu několika let a nabídne přes 200 bytů a nájemních jednotek.

„Skupina PPF velmi dbá na vyváženost svých investic. O totéž nám jde v realitním byznysu. Po rozšíření našich aktivit v Rumunsku na developerský trh v segmentu komerčních nemovitostí jsme hledali další příležitosti právě v developmentu. Volba padla na rezidenční nemovitosti v České republice, kde jsme zatím byli spíše obezřetní. K rozhodnutí nám pomohla možnost spolupracovat s developerem Karlín Group a využít tak zkušenosti této zavedené společnosti,“ řekl Jiří Tošek, CEO PPF Real Estate.

Společnost Karlín Group v čele se spoluzakladatelem a hlavním akcionářem Sergem Borensteinem se historicky podílela na velké proměně Karlína, kde stojí za projekty jako Palác Karlín, Corso Karlín či Kotelna, které pomohly k proměně kdysi zanedbané čtvrti v místo s moderními stavbami jak rezidenčního, tak kancelářského typu. Spolu s PPF Real Estate se ale bude Karlín Group soustředit především na byty, a to napříč celou Prahou. Jak uvedl deník E15, další prémiové bydlení plánují postavit v lokalitě Na Košince v Libni.

„Ve skupině PPF máme spolehlivého a vysoce profesionálního partnera pro realizaci našich připravovaných projektů, které se neomezují už jen na pražskou čtvrť, jež dala naší skupině jméno. Těšíme se na společný byznys s přední investiční skupinou, která má rozsáhlé globální zkušenosti napříč segmenty trhu, včetně realitního,“ uvedl Serge Borenstein, spoluzakladatel a akcionář Karlín Group. Jeho společnost se začala v Karlíně angažovat už v roce 1997 a vedle již zmíněných stojí také za projekty Keystone, Kollárova 14, River Diamond či Libeňské doky.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym