Bývalý prezident USA Barack Obama uzavřel s Netflixem smlouvu o natáčení vlastních seriálů

Filip HouskaFilip Houska

1D437469-3FC8-462E-82ED-F10739060555

Začátkem března se objevily informace o tom, že bývalý prezident Spojených států amerických Barack Obama má spolupracovat s Netflixem na produkci vlastních tematických pořadů. Neexistovalo však žádné oficiální potvrzení jak z Obamovy strany, tak ze strany společnosti stojící za nejrozšířenější službou pro streaming filmů a seriálů. To se nyní mění a Obama oznamuje, že s Netflixem uzavírá několikaletou produkční smlouvu.

V rámci sjednané, blíže nijak nespecifikované smlouvy má bývalý prezident USA spolu s manželkou Michelle Obama produkovat pro Netflix obsah týkající se témat a problémů, které se snažil během svého úřadování v letech 2009 až 2017 zohledňovat. K těmto účelům založil pár i dedikovanou produkční společnost Higher Ground Productions.

postcardstop

Přečtěte si takéS tímto nástrojem si lze za pomoci jednoduchého přetahování vytvořit vlastní šablonu emailu

Podle Obamy se jedná o „skvělou příležitost, jak zviditelnit a přiblížit širšímu publiku příběhy a zážitky lidí, se kterými se během působení ve veřejném sektoru potkal“. Což ostatně Obama okomentoval i pro deník The New York Times:

„Doufáme (spolu s manželkou Michelle, pozn. red.), že vybereme takové talentované, inspirující a kreativní jedince, kteří budou schopni propagovat větší empatii a porozumění mezi lidmi a kterým my pomůžeme se sdílením jejich příběhů s celým světem.“

Barack Obama se svou manželkou Michelle

Chystaný filmový a seriálový obsah má být založen na formě dokumentárních sérií, nicméně zatím není známo, o čem konkrétně budou pojednávat. Stejně tak jsou utajovány i bližší detaily uzavřené smlouvy, zejména ty finanční. Odhaduje se však, že spolupráce mezi bývalou hlavou USA a Netflixem může atakovat hranice až desítek milionů dolarů, a to vzhledem ke smlouvám, které byly dříve uzavřeny s velkými jmény světové umělecké scény.

Výhra pro Netflix

I když Baracka Obamu na americkém prezidentském postu vystřídal Donald Trump, stále se jedná o osobnost s velkým vlivem na celý svět. A z toho může těžit hlavně Netflix, čítající přes 125 milionů aktivních uživatelů, který by si tímto krokem mohl příjít nejen na slušné výdělky a další nárůst diváků, ale také například zvýšenou prestiž.

7A35BA05-9279-4FD5-ACF2-48FFF11758C0

Foto: Nick Krupffer (Flickr); NASA HQ PHOTO (Flickr); Netflix