CEO streamingové služby Netflix věnuje přes 2,5 miliardy korun na vzdělávání dětí

Michal BenatzkyMichal Benatzky

Reed Hastings
0Zobrazit komentáře

Výkonný ředitel Netlixu, Reed Hastings, se rozhodl věnovat sto milionů dolarů, což v přepočtu na českou měnu znamená zhruba 2,5 miliard korun, na rozvoj vzdělávání. Podle Hastingse je totiž stále příliš mnoho dětí, kterým se nedostává takového vzdělání, které by si zasloužily.

Nově vzniklá nadace ale nebude operovat v zemích třetího světa, jak by se na první pohled mohlo zdát, nýbrž v okolí amerického Sillion Valley. Místo pomoci v rozvojových zemích se tak chce Reed spíše věnovat pozvednutí úrovně vzdělání budoucích inženýrů, kteří posléze naleznou uplatnění v jedné z místních technologických firem.

unspecified

Přečtěte si takéTahle pilulka od českého umělce dokáže přehrát hudbu přímo uvnitř vašeho tělaTahle pilulka od českého umělce dokáže přehrát hudbu přímo uvnitř vašeho těla

Šéf největší streamovací služby světa přitom není v této oblasti nováčkem. Už v roce 1998 pomáhal sepsat iniciativu, která takzvaným charterových školám usnadnila rozjezd v tomto regionu. Mezi lety 2001 a 2005 byl Hastings dokonce předsedou kalifornského výboru pro vzdělávání.

„Jsem poctěn tím, že jsem takovou věc mohl udělat, a doufám, že budu v budoucnu pokračovat. Děkuji všem zaměstnancům a uživatelům Netflixu, že tento záměr umožnili.“

Uvedl Reed Hastings k novému záměru na svém facebookovém profilu. Prvním příspěvkem nové nadace se stal dar ve výši 1,5 milionů dolarů škole, která se zaměřuje na vzdělávání menšin.

Foto: nhunt/Flickr