Češi vytvořili novou deskovou hru, která učí investovat. Hraje se s kryptoměnami i hyperinflací

Nela VítováNela Vítová

vyhrej-zivot-ondrej-libor4
0Zobrazit komentáře

Češké duo Ondřej Saida a Libor Flössler chce navázat na úspěch společenských deskových her jako Monopoly nebo Dostihy a sázky, které si získaly na oblibě především díky jejich přesahu do reálného života. Na crowdfundingové platformě Hithit proto nyní zmíněná dvojice představila novou deskovou hru s názvem Vyhrej život, která má především za úkol hráče naučit, jak správně pracovat s penězi. Používá k tomu reálné operace, jako jsou obchody s nemovitostmi, ale také nákupy akcií, firem, drahých kovů či kryptoměn.

Tvůrci nové deskovky míní, že stále více lidí v dnešní době začíná hlouběji přemýšlet o penězích a možných investicích, ale o tom, jak s nimi správně naložit, často nemají dostatečné množství informací. V nejhorším případě to pak může vést ke ztrátě našetřených prostředků. Nová hra Vyhrej život by proto měla fungovat jako takový „finanční poradce“, který bude nejen mladé lidi učit nejdůležitější principy investování a způsoby, jakými zabránit znehodnocení peněz.

vyhrejzivot1

Nová česká deskovka Vyhrej život

Každý hráč zastupuje ve hře určitou roli, od údržbáře přes asistentku až po ředitele firmy. Cílem všech hráčů je zajistit si správnou strategii k tomu, aby se posunuli od práce, jež jim zajišťuje stálý příjem, až po splnění svého snu a nalezení takové, která je opravdu naplňuje a baví. To vše se jim musí povést rychleji než ostatním protihráčům.

Hra však přináší i reálné nepříjemnosti, se kterými většina lidí bojuje i v normálním životě. Od maličkostí jako je rozbitá spojka u auta či nutnost koupě nového nábytku, až po hyperinflaci či měnovou reformu. Právě odraz do reálného světa je podle tvůrců tou nejdůležitější vlastností hry společně se zpětnou vazbou na práci s penězi, kterou hráčům Vyhrej život poskytuje.

Pravidla hry dovolují běžné akce, jako jsou obchody mezi hráči, ale i nejrůznější dohody a intriky. Hráči si mohou navzájem poskytovat finanční podporu a půjčovat peníze stejně jako v běžném životě. Vyhrej život je hra určená jak pro dospělé, tak středoškoláky, kteří se ve finančním světě teprve začínají orientovat a učí se základy investování a efektivní práce s penězi.

corviglia

Přečtěte si takéPetr Šmída z českého Enernu spouští nový investiční fond s kapitálem ve výši 11 miliard korunPetr Šmída z českého Enernu spouští nový investiční fond s kapitálem ve výši 11 miliard korun

Pokud se tvůrcům podaří v právě probíhající kampani na Hithitu vybrat dostatek prostředků, první krabice s deskovkou Vyhrej život by měly novým majitelům dorazit ještě do Vánoc. Z potřebných 250 tisíc korun se dosud podařilo vybrat něco málo přes 19 tisíc, ale do konce kampaně zbývají ještě tři týdny.

vyhrejzivot2

Hrací plán nové deskovky Vyhrej život

vyhrejzivot3

Výběr hracích karet v deskovce Vyhrej život

Diskuze (0)

Novinka

Anonym