Česká Etnetera má nového CEO. Martina Paličku nahrazuje Petr Votoček

Michal PtáčekMichal Ptáček

etnetera
0Zobrazit komentáře

Česká technologická společnost Etnetera, která se zaměřuje na vývoj webových, mobilních a VR aplikací, má nového šéfa. Novým CEO společnosti, která předloni dosáhla na obrat ve výši 218 milionů Kč, se stává Petr Votoček (na fotce vpravo). Ten na pozici nahrazuje Martina Paličku, který Etneteru vedl 7 let.

Votoček je v Etneteře už od roku 2006, kdy do společnosti nastoupil na pozici projektového manažera. V roce 2014 se následně přesunul do čela projektové divize, která dnes tvoří dvě třetiny firmy, a o rok později byl jmenován členem představenstva. Nynější přesun do pozice CEO byl tak plánovaný proces, na kterém duo Votoček–Palička pracovalo zhruba rok.

kratky3

Přečtěte si takéOndřej Krátký z Liftago: Naši řidiči chápou, že vysoce kvalitní přepravu lze nabízet i v mezích zákonaOndřej Krátký z Liftago: Naši řidiči chápou, že vysoce kvalitní přepravu lze nabízet i v mezích zákona

„Moje cesta firmou je příběh o tom, jak se juniorní projekťák mohl učit od zakladatele firmy, Vaška Bittnera. Vždy pro mě bylo důležité, že jsem cítil důvěru Martina Paličky a měl velký prostor věci měnit bez složitého schvalování. Mým snem je krom jiného ještě prohloubit naší expertizu v oblasti VR (Virtual reality) a IoT (Internet of Things), které je také mým velkým koníčkem. Zároveň se chci soustředit na získávání a rozvoj talentů, což mě vždy bavilo,“ komentuje změny nový CEO Petr Votoček.

etnetera-h

Kanceláře Etnetery v pražských Holešovicích

Etnetera společně s dalšími osmi firmami jako například VRgineers vyvíjející brýle pro virtuální realitu spadá pod skupinu Etnetera Group. Ta předloni dosáhla na celkový obrat ve výši 426 milionů Kč při provozním zisku 48 milionů Kč.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym