Česká IT skupina Unicorn se veze na vlně digitalizace, loni v tržbách překonala pět miliard korun

Peter BrejčákPeter Brejčák

unicorn_jan-jaros-min

Foto: Unicorn

Generální ředitel a předseda představenstva Unicornu Jan Jaroš

0Zobrazit komentáře

Poptávka po digitalizačních řešeních dlouhodobě roste, což se projevuje i na výsledcích vývojářských gigantů. Česká skupina softwarových firem Unicorn loni zvýšila své tržby o 15 procent na 5,54 miliardy korun, rok předtím utržila 4,8 miliardy. Tržby tvořily zejména dodávky rozsáhlých informačních systémů a řešení pro korporátní klienty, poskytování chytrých řešení pro střední a malé firmy i jednotlivce prostřednictvím internetové služby Plus4U.net a vzdělávání.

Unicorn uvedl, že v minulém roce vytvořil řadu řešení pro velké evropské podniky z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví, energetiky, komunikace a médií, výroby, obchodu i veřejné správy. Vyvinul například geoinformatické řešení pro Letiště Praha.

IT skupina stále více posiluje i svoji pozici v oblasti elektromobility, se službou ChargeUp eMobility díky akvizici začal spravovat tisíc nabíjecích stanic ve švédském Göteborgu. Portfolio jeho produktů se rozšířilo i další akvizicí společnosti TelcoOSS, čímž posílila v telekomunikační oblasti.

„Reference našich zákazníků a rostoucí poptávka po našich produktech a službách ukazují, že jdeme správnou cestou,“ komentuje loňské dění ve skupině její generální ředitel a předseda představenstva Jan Jaroš. Budoucnost přitom vidí v hybridním režimu práce, s čímž souvisí nejen jiné nastavení, ale kompletní změna procesů.

Chytrá řešení, poskytovaná internetovou službou Plus4U, využívají stovky škol, lékařů a poskytovatelů dobíjecích stanic po celé Evropě. Pro pojišťovnu a stavební spořitelnu Wüstenrot spustila společnost rezervační systém Bookigy.

„Společně s vývojem business produktů naše produktové týmy rozvíjely technologické komponenty, které nám umožňují rychle a efektivně vytvářet digitální dvojčata a služby pro velké firmy, střední a malé podniky a pro lidi, což nám přináší obrovskou konkurenční výhodu,“ říká technologický ředitel Unicornu David Kimr.

Unicorn založil v roce 1990 Vladimír Kovář, mezi klienty skupiny patří více než 1 100 firem a organizací z 28 zemí světa. Internetovou službu Plus4U využívá přes 225 tisíc uživatelů a její Unicorn University aktuálně studuje 833 studentů. Společnost má pětadvacet vývojových center v devatenácti městech šesti evropských zemí.

S přispěním ČTK.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym