České Rockaway společně s Microsoftem chystá sérii hackathonů

0Zobrazit komentáře

K zajímavému spojení dojde v následujících týdnech na české technologické scéně. Česká investiční skupina Rockaway, pod jejíž křídla patří společnosti jako Mall.cz, CZC.cz, Invia nebo Heureka, totiž ve spolupráci s Microsoftem a Impact Huby připravuje novou sérii hackathonů, během nichž týmy vývojářů o 4 až 6 lidech dostanou 24 hodin pro přípravu řešení zajímavých problémů z oblastí ecommerce, fintech a veřejné dopravy.

Připravujeme celou řadu zajímavých zadání. Rozhodně se opět pustíme do témat, která dokonale známe, a problémů, které jsme už sami řešili – tedy do oblastí e-commerce, fintech a veřejné dopravy. K tomu ale přidáme i několik problémů, se kterými se museli vypořádat naši partneři – experti z Microsoftu i z jiných firem,“ řekl Viktor Kustein, HR 2.0 v Rockaway. „Mentoři přijdou z firem z portfolia Rockaway, ze startupů, i od partnerských firem, jako je Microsoft. Na nejlepší týmy samozřejmě čekají hodnotné ceny,“ dodal Kustein.

Jeden z pořadatelů, technologická společnost Microsoft, se pak logicky postará i o technologickou podporu…

„Každý účastník dostane k dispozici kredit $100 do služby Microsoft Azure, aby mohl naplno využít vše co nabízí od datových analýz přes virtuální stroje až po správu IoT zařízení. Přičemž nezáleží jaký programovací jazyk použije.“ dodává Milan Hrabovský, ředitel vývoje divize české a slovenské pobočky Microsoftu.

Sérii hackathonů odstartuje kick-off meeting 5. října v 19:00 přímo v kancelářích Rockaway na Kavčích horách, s tím, že jednotlivé hackathony následně bude hostit Impact Hub v Praze, Ostravě a Brně.

rockaway-h

Přečtěte si takéPodívejte se do nových kanceláří RockawayPodívejte se do nových kanceláří Rockaway

První hackathon proběhne 14. a 15. října v Praze, s tím, že následovat bude 11. a 12. listopadu Ostrava a vše zakončí druhého a třetího prosince Brno.

Registrační poplatek je 200 Kč. Více informací najdete na: hackathon.rockawaycapital.com

Diskuze (0)

Novinka

Anonym