České Liftago postupně začíná napojovat taxíky na MHD

Michal PtáčekMichal Ptáček

Liftago_Hand

Další z českých služeb, tentokrát agregátor taxikářů Liftago

0Zobrazit komentáře

Česká taxi přepravní platforma Liftago, která propojuje volnou kapacitu prověřených taxi s poptávkou pasažérů, se v poslední době vydává už i směrem napojování veřejné dopravy. Nově totiž služba dostupnost taxíků v okolí zobrazuje i v mobilní appce MHD App pro operační systém iOS a v brzké době také plánuje napojení na systém IDOS.

„Systém IDOS dnes zodpovídá více než 42 miliónů dotazů na spojení měsíčně, z toho téměř 16 miliónů dotazů na výpočet optimálního spojení přichází z mobilu. Poměr mobilních uživatelů rychle roste. I proto dává naprostý smysl napojení vyhledávání spojů s přepravními platformami jako je Liftago.“ říká David Švingr z firmy CHAPS.

Do konce roku, má pak Liftago za cíl zobrazovat i volnou kapacitu růžových kol komunitního bikesharingu Rekola.cz, který jsme vám na CzechCrunchi už několikrát představovali.

prizeo

Přečtěte si takéCustomInk kupuje za několik miliard korun startup se slovenským spoluzakladatelemCustomInk kupuje za několik miliard korun startup se slovenským spoluzakladatelem

Zajímavostí jinak je, že ačkoliv Praha patří mezi metropole s nejlepším pokrytím veřejnou hromadnou dopravou a zároveň největším počtem taxikářů na obyvatele na světě, trpí stále dopravními zácpami. MHD totiž zatím nemůže vynahradit pohodlí dopravy od dveří ke dveřím a taxíky jsou dnes šíře využívané spíš majetnější části obyvatel. Podle Eurostatu však zatím stále nejvíce lidí v Praze raději usedá za volant auta.

„Liftago měsíčně přepraví přes 60 000 lidí a tohle číslo dvojciferně roste každý měsíc. Část z nich stále krom taxíků využívá vlastní vůz. Jakmile se nám podaří propojit taxíky s MHD a dalšími dopravními zdroji, budeme efektivně stahovat více a více aut z města.“ říká Juraj Atlas, ředitel a spoluzakladatel Liftaga.

Tento růst by se každopádně ani v dohledné dobe neměl zastavit, jelikož koncem roku služba očekává měsíčně přepravovat okolo 200 000 pasažérů a to především v Praze, v Brně a v Bratislavě, kde jsou taxikáři přes Liftago dostupní.

Liftago-MHD-App (1)