České rezervační portály Hotel.cz a Spa.cz se spojují s maďarskou jedničkou v online ubytování

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

hotel-cz

Na českém a maďarském trhu s online rezervacemi ubytování došlo k fúzi nejvýznamnějších hráčů. Liberecká skupina Hotel.cz se spojuje s maďarským protějškem Szallas.hu a v rámci nově vzniklé skupiny budou v šesti středoevropských zemích nabízet přes 20 tisíc ubytovacích objektů a přes 5 tisíc lázeňských a wellnes balíčků.

Pod Hotel.cz patří vedle stejnojmenného portálu také Spa.cz, Hotely.cz, Penzion.cz a Konfi.cz, které nabízejí hotely, penziony a konferenční prostory v Česku a na Slovensku a wellness také v Maďarsku, Rakousku a Slovinsku. Maďarská jednička provozuje Szallas.hu, který nově funguje i v Polsku a Rumunsku a ubytování nabízí také v Chorvatsku a pochopitelně domovském Maďarsku.

„Investice v České republice byla logickou součástí naší růstové strategie. V rámci transakce jsme odkoupili menšinový podíl v české společnosti a zbytek podílu byl vyměněn za nově vydané akcie naší firmy Szallas.hu Zrt,“ říká Tibor Győrbiró, zástupce investičního fondu PortfoLion, který je hlavním akcionářem Szallas.hu.

Dosavadních šest vlastníků skupiny Hotel.cz, v čele s majoritním akcionářem Pavlem Kotasem, je tak nově menšinovými podílníky ve skupině Szallas.hu. Dalšími vlastníky tuzemské skupiny jsou Milan Petr, Richard Šipoš, Lukáš Čívrný, Petr Klas a Tomáš Pětivoký. Částku celé transakce strany odmítly prozradit. Za rok 2018 vykázala celá skupina Hotel.cz zisk kolem 18 milionů korun při tržbách ve výši 234 milionů korun.