Česko-nizozemský pár spustil „Airbnb“ pro digitální nomády

Filip HouskaFilip Houska

n1
0Zobrazit komentáře

Do oblasti online vyhledávačů sdílených pronájmů a coworkingových prostor vstupuje nový startup nanuk, za kterým stojí Čech Dominik Vacikar a Nizozemka Ana-Maria Jijaescu. Ti vytvořili platformu, která má po celém světě nabízet levnější ubytování s důrazem na trend sdílení.

Sílou tohoto vyhledávače má být jeho zaměření na komunitu digitálních nomádů, tedy lidí, kteří prakticky neustále cestují a pracují odkudkoliv na světě. Nanuk totiž hledá vesměs jen taková ubytování, kde se nachází sdílené pracovní prostory a možnost „colivingu“, respektive dělení se o části bytu či domu s jinými lidmi.

papezfrantisek

Přečtěte si takéVatikán chystá na první polovinu března svůj historicky první hackathonVatikán chystá na první polovinu března svůj historicky první hackathon

Na minimalisticky provedené platformě je možné si vyfiltrovat destinaci, cenové rozmezí a počet nocí s tím, že po vyhledání konkrétních míst se nabízí i specifičtější selekce. Lze tedy hledat lokality i na základě rychlosti internetového připojení, dostupnosti fitness centra nebo recenzí předešlých nájemců.

nan12

Oproti zaběhlým hráčům jako Airbnb nebo NomadList být nanuk, který před nedávnem úspěšně debutoval na serveru Product Hunt, levnější pro dlouhodobější pronájmy a přívětivější pro networking mezi touto specifickou skupinou pracujících lidí. Momentálně nabízí okolo 37 lokalit po Evropě nebo 25 vybraných míst v Asii a lze očekávat, že nových destinací bude postupně přibývat.

8165EE33-15C4-4BAB-9A32-2CFF39E3D99E