Český startup exmanažerů Boltu už zařídil výmalbu tisíců bytů. Teď jde za malíři do Polska a Maďarska

Má za sebou teprve pár měsíců ostrého fungování, ale už se vydal do světa. Mladý startup Adam chce změnit svět malířů pokojů.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

adam2

Foto: Adam Technology

Roman Sysel a Jakub Dvořák, zakladatelé startupu Adam

0Zobrazit komentáře

Udělat z objednání malíře stejně jednoduchou záležitost, jako když si v aplikaci přivoláváte taxík. Takovou misi si předsevzali Jakub Dvořák a Roman Sysel, kteří na přelomu roku opustili vysoké manažerské pozice ve startupu Bolt a rozjeli vlastní startup Adam. V předchozím působišti z první ruky viděli, jak se škáluje byznys s alternativními taxíky, sdílenými koly i koloběžkami po celé Evropě, a podobný úspěch teď chtějí zhmotnit ve vlastním podnikání. V Česku už jejich služba pomohla vymalovat tisíce pokojů a první zákazníky registruje i za hranicemi.

Shánět dobrého a spolehlivého malíře pokojů nemusí být úplně jednoduché. Podobně jako jiných řemeslníků je i malířů nedostatek. Startup Adam proto stvořil platformu, na níž propojuje zákazníky s ověřenými malíři. Dopředu jim ukáže i cenu, ale především zajistí, že malíř bude v daný čas na smluveném místě. V Česku už se služba úspěšně rozjela a spoluzakladatel Jakub Dvořák pro CzechCrunch hlásí, že má za sebou první tisíce zakázek. Na Slovensku, kde je Adam několik týdnů, jich má vyšší stovky.

„Do konce roku plánujeme tato čísla minimálně zdvojnásobit. Po Polsku a Maďarsku plánujeme expanzi i do dalších zemí v regionu střední a východní Evropy. Chceme otestovat i západní trhy, kde vidíme obrovský potenciál především kvůli vyšší průměrné ceně objednávky,“ plánuje Dvořák. Právě Polsko a Maďarsko jsou další země, kde bude Adam působit. Konkrétně jde o Varšavu, Krakov a Budapešť.

S expanzí mají zakladatelé startupu zkušenosti. Roman Sysel byl vůbec prvním zaměstnancem Boltu v našem regionu a řídil jeho aktivity na několika trzích. „Polsko a Maďarsko jsme měli v hledáčku již od samého začátku. V obou zemích vidíme špatně fungující trh. Malíři nemají dobrou pověst, dlouho se na ně čeká, jejich ceny jsou vysoké a těžko se v nich orientuje,“ popisuje Dvořák situaci, která podle něj převládala i v Česku a na Slovensku a která ho motivovala k tomu situaci změnit.

V Česku a na Slovensku má Adam každý měsíc rekordní počty objednávek a ve stejný scénář doufá i za hranicemi. „Každý měsíc rosteme a obrat za rok 2022 očekáváme v desítkách milionů korun. Věříme, že jsme našli úspěšný byznys model, který chceme škálovat dál. Plány na expanzi i růst na současných trzích máme opravdu velké. Abychom je naplnili tak rychle, jak si představujeme, budeme potřebovat investici,“ doplňuje Dvořák. V Česku se už jeho služba rozšířila z těch největších také do menších měst, celkem jich obsluhuje přes šest desítek.

Načítám formulář...

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym