Český startup Storyous oficiálně spouští mobilní platby v podnicích

Michal PtáčekMichal Ptáček

storyous

Kompletní objednávkový systém pro restaurace

Český foodie startup Storyous, kterému jsme se hodně podrobně před několika týdny věnovali, dnes oficiálně odstartoval podporu mobilních plateb v podnicích. Funkce, která byla po dobu několika měsíců dostupná pouze užšímu kruhu betatesterů, je tak ode dneška k dispozici takřka všem. Řečí čísel konkrétně 4,3 tisícům uživatelům, kteří si Storyous aplikaci pro iPhone stáhli (podpora plateb pro Android zařízení by měla být k dispozici v následujících měsících).

storyous

Přečtěte si takéJak se daří českému foodie startupu Storyous?Jak se daří českému foodie startupu Storyous?

Platba přes mobil v podstatě umožní odejít z podniku bez čekání na číšníka: „Platba funguje přes naší aplikaci pro iOS. Nejdříve si zaregistrujete kartu a další platby už jsou na principu opakované platby, takže už nemusíte nic vypisovat a platbu pouze potvrdíte vlastním pinem,“ dodává k novince spoluzakladatel Storyous, David Menger.

Storyous ve kterém se aktivně angažuje investiční fond Rockaway Jakuba Havrlanta, má jinak aktuálně okolo 7 000 registrovaných uživatelů, s tím, že v plánu je se dostat do konce roku z pohledu této metriky na rovných 20 000.

Cílem je, aby pětina z nich platila přes mobil. Může to vypadat jako malé číslo, ale pro nás to bude úspěch, protože budeme muset edukovat celý trh a prolomit řadu bariér,“ říká spoluzakladatel Storyous, Hynek Husník.

Aplikaci můžete zdarma stahovat na App Store.

storyous

Storyous…

storyous_1

Storyous app…

Rubriku Startupy podporujíjt-retina