Český startup Storyous oficiálně spouští mobilní platby v podnicích

Michal PtáčekMichal Ptáček

storyous

Kompletní objednávkový systém pro restaurace

0Zobrazit komentáře

Český foodie startup Storyous, kterému jsme se hodně podrobně před několika týdny věnovali, dnes oficiálně odstartoval podporu mobilních plateb v podnicích. Funkce, která byla po dobu několika měsíců dostupná pouze užšímu kruhu betatesterů, je tak ode dneška k dispozici takřka všem. Řečí čísel konkrétně 4,3 tisícům uživatelům, kteří si Storyous aplikaci pro iPhone stáhli (podpora plateb pro Android zařízení by měla být k dispozici v následujících měsících).

storyous

Přečtěte si takéJak se daří českému foodie startupu Storyous?Jak se daří českému foodie startupu Storyous?

Platba přes mobil v podstatě umožní odejít z podniku bez čekání na číšníka: „Platba funguje přes naší aplikaci pro iOS. Nejdříve si zaregistrujete kartu a další platby už jsou na principu opakované platby, takže už nemusíte nic vypisovat a platbu pouze potvrdíte vlastním pinem,“ dodává k novince spoluzakladatel Storyous, David Menger.

Storyous ve kterém se aktivně angažuje investiční fond Rockaway Jakuba Havrlanta, má jinak aktuálně okolo 7 000 registrovaných uživatelů, s tím, že v plánu je se dostat do konce roku z pohledu této metriky na rovných 20 000.

Cílem je, aby pětina z nich platila přes mobil. Může to vypadat jako malé číslo, ale pro nás to bude úspěch, protože budeme muset edukovat celý trh a prolomit řadu bariér,“ říká spoluzakladatel Storyous, Hynek Husník.

Aplikaci můžete zdarma stahovat na App Store.

storyous

Storyous…

storyous_1

Storyous app…

Rubriku Startupy podporujíjt-retina