Čeští Genesis Capital vstupují do místní firmy, která tvořila efekty pro Stranger Things

Studio PFX se sídlem v Praze řeší vedle vizuálních efektů reklamu, animaci i postprodukci a spolupracuje s Netflixem i HBO. S investicí má vyrůst.

Iva BrejlováIva Brejlová

STRANGER THINGS (2022)

Foto: Netflix

Millie Bobby Brown jako Jedenáctka v seriálu Stranger Things

0Zobrazit komentáře

V Česku má vzniknout přední postprodukční studio ve střední a východní Evropě – alespoň podle představ domácího fondu Genesis Capital, který právě vstupuje do studia PFX. Jde o firmu, která jen co se týče vizuálních efektů, spolupracovala na seriálu Stranger Things, na českých filmových hitech Jan Žižka a Zátopek a mezi její poslední projekty patří nejnovější film Ridleyho Scotta Napoleon. Kromě Netflixu, jenž stojí za Stranger Things, její služby využívá i HBO nebo Apple TV.

Kolik peněz Genesis do společnosti investuje, firmy neříkají. Genesis Private Equity Fund IV, private equity fond společnosti Genesis Capital, však měl ve společnosti získat významný podíl. Na svých stránkách zmiňuje, že fond o velikosti 150 milionů eur má obvyklou velikost investice mezi pěti a dvaceti miliony eur.

„Investice do PFX je vyvrcholením našeho dosavadního úsilí najít ideální platformu pro vstup do tohoto dynamického odvětví,“ říká Martin Viliš, partner v Genesis Capital Equity. Uvádí, že fond našel v zakladatelích vysoce zkušené a pro rozvoj nadšené partnery.

„Společně jsme se domluvili na urychlení růstu společnosti prostřednictvím kapitálové injekce, která podpoří její další rozvoj jak organicky, tak prostřednictvím strategických akvizic,“ dodává. Pro PFX pak má jít o důležitý milník, uvádí Jiří Mika, generální ředitel společnosti. „Umožní nám rozšířit naše výrobní kapacity, investovat do technologického rozvoje a nadále poskytovat špičkové služby našim klientům,“ plánuje.

Studio PFX bylo založeno v roce 2012, o pět let později koupilo barrandovské studio Cinepost, pak ještě holešovické Spoon. Zaměstnává víc než 160 lidí a do jeho mezinárodního portfolia klientů patří například HBO, Disney, Netflix, AppleTV a další hlavní hráči Hollywoodu.

Divize animace PFX momentálně produkuje tři animované celovečerní filmy pro lokální a mezinárodní distribuci. Postprodukční studio pracuje na místních i mezinárodních hitech i nezávislých filmech. Reklamní tým spolupracuje s klienty jako Jeep, Chrysler, T-Mobile nebo třeba Intel.

Z Prahy řízený Genesis Capital se řadí k výrazným firmám v private equity investování, nabízí financování růstu a rozvoje malým a středním společnostem ve střední Evropě. Funguje od roku 1999 a od té doby organizace poskytla poradenství šesti private equity fondům s celkovým objemem přesahujícím 350 milionů eur. Tyto fondy již podpořily více než 60 firem. Aktuálně fondy Genesis spravují investice například ve firmách Hecht Motors, XBS Group, Tronic/Datart nebo Home Care Promedica.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym