Čeští Leverage Technology investují desítky milionů korun do analytického startupu Luigi’s Box

Filip HouskaFilip Houska

boruta
0Zobrazit komentáře

Český fond Leverage Technology, který je řízen podnikateli Matějem Borutou, Lumírem Kunzem (CEO Aukra), Václavem Liškou a Patrikem Czetöem, ohlašuje další investici. Poté loňském vstupu do největší tuzemského online tržiště Aukro, kde postupně nabyl 45procentního podílu, nově investuje do slovenského startupu Luigi’s Box.

Luigi’s Box se od roku 2014, kdy byl založen čtveřicí Radoslav Balajka, Gejza Nagy, Tomáš Kramár a Michal Barla, zaměřuje na vývoj specifických online nástrojů, které mají různým e-shopům přinášet lepší vyhledávání na jejich stránkách. Zároveň by měly i vyhodnocovat silné a slabé stránky existujícího vyhledávání a navigace. A právě takový byznys je pro portfolio Leverage Technology v čele s Borutou ideální: cílem fondu je totiž podpora zejména e-commerce projektů a internetových technologií.

bb

Přečtěte si takéČeská síť Bageterie Boulevard v Praze otevírá první samostatné pobočky s drive-thruČeská síť Bageterie Boulevard v Praze otevírá první samostatné pobočky s drive-thru

„Každý e-shop potřebuje zboží uskladnit, převést, zpropagovat, komunikovat s klienty, měřit výkonnost, či zefektivnit prodej. Pro všechny tyto potřeby už nyní existují online služby, které nás nejvíce zajímají. Chceme investovat do služeb, které online prodejcům zpřístupní nové technologie a produkty, díky kterým jsou schopni koncovým zákazníkům poskytovat služby srovnatelné se službami velkých hráčů typu Amazon,“ vysvětluje obecnou investiční iniciativu Leverage Technology CEO Matěj Boruta (na úvodní fotce).

luigisbox_cc

Co se týče výše investice jako takové, má se pohybovat v řádech desítek milionů korun a Luigi’s Box ji mají využít především pro svůj růst (který má být podpořený i dobrým tempem v podobě meziročního nárůstu tržeb o stovky procent) spojený se zahraniční expanzí.

„Jsme sehraný tým se silnou vizí pomoci online prodejcům zvyšovat jejich tržby o desítky procent v celé středovýchodní Evropě a tím se stát jedničkou na trhu v rámci vyhledávacích nástrojů. Jsme proto rádi, že v náš projekt investoři věří a od spojení s Leverage Technology čekáme další výrazný nárůst našich zákazníků i tržeb,“ dodává Radoslav Balajka (na fotce vpravo) z Luigi’s Box.

O finanční injekce do tohoto startupu se ostatně v minulosti postaral i například Rasty Turek, úspěšný investor ze Silicon Valley. Podle platformy CrunchBase se na investicích podílel i bratislavský venture kapitálový fond Neulogy Ventures.

vaclav-liska

Součástí Leverage Technology je i zakladatel Aukra Václav Liška

Rubriku Startupy podporujíjt-retina