Čeští Strive o jejich výletu na TechCrunch Disrupt v San Franciscu

Michal PtáčekMichal Ptáček

0Zobrazit komentáře

Mobilní vývojářské studio Strive (dříve uLikeIT) bude jedním z dalších českých subjektů, který se už příští týden vydá do San Francisca na každoroční konferenci TC Disrupt, pořádanou americkým magazínem TechCrunch. Lubo Smid (na fotce vpravo) nám v rychlosti nastínil, co tahle cesta bude obnášet a co si od ní slibují…

Čau chlapci, v jakém složení se Strive do San Francisca vydává?

Ve složení David Semerad, Lubo Smid a Chris Hogan. Chris je novou posilou našeho business týmu. Převážnou většinu času tráví v NYC a tak to bude vlastně poprvé, co se uvidíme všichni společně.

Už jste na TechCrunch Disrupt byli nebo je to vaše premiéra?

Tak i tak. David byl minulý rok na TechCrunch Disrupt v New Yorku s naším projektem The Game. Tenhle rok tam budeme hlavně reprezentovat naši nově rebrandovanou agenturu Strive, zaměřenou na spolupráci se startupy. Takže v San Franciscu jdeme na TC Disrupt prvně.

Zkus jednoduše ostatním nastínit, co vlastně obnáší se na TC Disrupt přihlásit?

Vlastně vcelku nic. Jen tedy lístek stojí dva tisíce dolarů pro jednoho. Jelikož však jeden den budeme mít vlastní stánek ve “Startup Alley” a navíc jsme měli lístky přes Czech ICT Aliance, která zařídila 25% slevu a tak je to pro nás v celkovém součtu o polovinu levnější.

new_foursquare_iphone

Přečtěte si takéFoursquare rebranduje a chystá úplně novou aplikaci, kterou vás dostaneFoursquare rebranduje a chystá úplně novou aplikaci, kterou vás dostane

Ok. Jak to vlastně vypadá s vašimi aktuálními plány? Někteří členové vašeho týmu už v Praze rozprodávají nábytek + pár dalších věcí… :) a chystají se natrvalo přesídlit do San Francisca. Znamená to, že u vás máme očekávat nějaké větší změny?

Je pravda, že snažíme do toho šlapat, co nejvíce to jde. Posilování našeho týmu v San Franciscu je klíčem k úspěchu. Dělat business v USA s tím, že člověk stále přelétává tam a zpět není uplně optimální. Takže do toho jdeme ALL IN!

Kde vás můžou návštěvníci na TC Disrupt najít?

Právě ve zmíněné “Startup Alley”. Budeme tam první den, s tím, že poté se budeme pohybovat tak nějak všude okolo.

Na co se na TC nejvíc těšíte?

Na Disruptu startuje hodně nových služeb a produktů, takže se těšíme, co přijde nového. Zároveň se koná akce ve stejný čas jako bude Apple představovat nový iPhone a možná i něco úplně nového a bude rozhodně zajimavé pozorovat, jak se ty nové informace v tomhle super inovativním prostředí budou šířit a také jaký na ně bude panovat názor. V neposlední řadě je Disrupt perfektní příležitost na networking, protože akce se účastní většina velkých jmen v tech/startup světě.

To jsi nám trochu nahrál. Plynovodem se k nám totiž dostala zpráva, že aktuálně pracujete na nové appce pro HealthKit, od kterého si vývojáři po celém světě slibují velké věci a očekávají v podstatě další zlatou „app“ horečku…

Máme několik vlastních projektů, který bychom na TCD rádi zviditelnili, ale žádný velký product launch tam neplánujeme. Ohledně HealthKitu, je pravda, že pracujeme na jedné zajímavé aplikaci, která ho bude plně využívat, ale její dokončení nám ještě chvilku zabere, čili do TCD to bohužel nestihneme.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym