Chatovací aplikace Kik při prodeji vlastní kryptoměny vybrala téměř 100 milionů dolarů

kik
0Zobrazit komentáře

Nenápadná, přesto velmi oblíbená chatovací platforma Kik, která vznikla v roce 2009 má sice mezi podobnými službami poměrně silnou konkurenci, ale i přesto si dokázala získat pozornost přibližně 15 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Kromě textového chatu nabízí Kik i videochat, jsou do něj zároveň integrované sponzorované zprávy a povídat si lze jak s přáteli, tak s botem.

Otevřená platforma dává Kiku mnoho možností pro vývojáře, s čímž souvisí i snaha je nějakým způsobem k aplikaci přilákat. Proto se Kik rozhodl spustit vlastní kryptoměnu s názvem Kin, která se má stát globálním platidlem v aplikaci a zároveň jistou odměnou pro vývojáře, kteří se rozhodnou pro Kik vyvíjet nové funkce či boty.

uber11

Přečtěte si takéVíce než půl milionu lidí podepsalo za 1 den petici pro záchranu Uberu v LondýněVíce než půl milionu lidí podepsalo za 1 den petici pro záchranu Uberu v Londýně

Ke konci srpna vybral Kik na uzavřeném předprodeji měny kolem 50 milionů dolarů, při samotném veřejném prodeji mezi 12. a 26. září pak dalších 98,8 milionů dolarů. Z nich přes 42 milionů za pouhých 48 hodin. Prodeje se zúčastnilo celkem 10 132 zájemců ze 117 zemí, kteří nakoupili celkem za více než 168 tisíc kusů Ethereum.

kin

Do oběhu by se celkově mělo dostat na 1 bilion Kinů – Kik tak kompletně vypustí klasické platební systémy pro platby kreditními kartami, se kterými jsou spojeny vysoké poplatky, a využije pro veškeré platební operace pouze vlastní měnu.

Foto: Kik

Diskuze (0)

Novinka

Anonym