Čínské Xiaomi představilo stylovou konkurenci Macbooku od Applu

Michal BenatzkyMichal Benatzky

the-mi-notebook-air-has-two-variants-a-125-inch-model-and-a-133-inch-model-both-are-decidedly-slim-and-light
0Zobrazit komentáře

Čínské Xiaomi, které se v minulosti proslavilo zejména svou nepopiratelnou inspirací u Applu, představilo svůj první notebook s operačním systémem Windows 10. Notebook se jmenuje Mi Notebook Air. Více než Macbook Air, ale svým vzhledem připomíná spíše Macbook Pro.

Cenově dostupný ultrabook dorazí ve dvou velikostech. Klasickému rozměru 13,3 palců totiž bude sekundovat jenže menší model o velikosti 12,5 palce. Mi Notebook Air bude navíc také velmi lehký a tenký. Váha totiž činí jen 1,2 kilogramů, zatímco tloušťka dosahuje pouze 147 milimetrů, což jsou hodnoty nižší, než má Macbook Air.

kingdomcome

Přečtěte si takéČeské Warhorse Studios už stál vývoj hry Kingdom Come: Deliverance téměř 50 milionů korunČeské Warhorse Studios už stál vývoj hry Kingdom Come: Deliverance téměř 50 milionů korun

Ultrabook od Xiaomi dorazí v hliníkovém těle ve zlatém a stříbrném provedení, na kterém nenajdeme žádné logo ani nápis. Větší model disponuje full HD displejem, procesorem Intel i5, 8 GB operační paměti a 256 GB SSD diskem. K tomu všemu dostane počítač navíc samostatnou grafickou kartu GeForce 940MX, což je v tomto segmentu poměrně ojedinělé.

Menší sourozenec se bude muset spokojit s procesorem Core M3, 4GB RAM, a 128GB SSD diskem. V případě obou modelů výrobce láká na 11,5 hodinovou výdrž baterie. Větší model půjde na pulty obchodů s cenovkou 750 dolarů. Levnější pak pořídíte za 525 dolarů, v přepočtu tedy 18 300, respektive 12 800 korun.

also-per-usual-with-xiaomi-theyre-only-set-to-release-in-china-for-now-theyll-be-in-xiaomis-stores-there-starting-august-2 per-usual-with-xiaomi-both-notebooks-will-cost-less-than-the-hardware-would-imply-the-133-inch-model-will-go-for-4999-yuan-roughly-750-while-the-125-inch-one-will-cost-3499-yuan-roughly-525

Diskuze (0)

Novinka

Anonym