V CzechCrunchi pomáháme startupům růst. Naše akademie chystá již třetí kolo

Startupovou akademií CzechCrunche prošlo již přes 40 projektů. Přihlášky do třetího kola jsou otevřené jen do konce srpna.

Peter BrejčákPeter Brejčák

akademie2Event

Foto: CzechCrunch

Za sebou už máme dva ročníky Startup Academy

0Zobrazit komentáře

Vybudovat startup je náročné. V CzechCrunchi to sledujeme z první řady, denně přinášíme příběhy o inspirativních podnikatelích i o jejich peripetiích, které mohou sloužit jako poučení pro ostatní. Pravdou ale zůstává, že naprosto drtivá většina startupů na trhu nepřežije. I proto jsme spustili Startup Academy, kde mají začínající podnikatelé možnost získat profesionální mentoring, zúčastnit se deseti workshopů a dostat se k zajímavým kontaktům.

„Věříme, že každý zakladatel startupu svým nápadem mění svět k lepšímu. Abychom inovativní myšlenky podpořili, sestavili jsme mentoringový program, mezi jehož hlavní pilíře patří pomoc začínajícím projektům prosadit se ve startupovém ekosystému,“ popisuje myšlenku za vznikem projektu eventová manažerka CzechCrunche Kája Kováčová.

Prvními dvěma koly Startup Academy prošlo dohromady již 43 startupů, kterým svým mentoringem pomohla více než dvacítka předních členů české startupové scény. Na jarní běh nyní navazuje třetí, který oficiálně začne 15. září, přihlášky se ale uzavírají již 31. srpna o půlnoci.

Každý startup získá vlastního mentora, který mu pomůže hnout se z místa k vysněnému cíli. Desítka workshopů pak zahrnuje všechna důležitá témata od nastavení go-to-market strategie přes právo, finance, sales, pitch investorům až po marketing. Všechny eventy se odehrávají v prostorech pražského coworkingu WorkLounge ve Foru Karlín, kde účastníci akademie získají přístup do kanceláří na měsíc zdarma.

startupacademy-23-min

Foto: Kristýna Patyková / CzechCrunch

Závěrečný večer druhého běhu Startup Academy

„Do Startup Academy jsme vstupovali v době, kdy jsme měli rozpracovaný koncept a klikací prototyp, od kterého jsme se potřebovali dostat k funkčnímu produktu. To se nám během trvání akademie podařilo,“ popisuje Petr Pařížek ze startupu Nearby.one, jenž staví platformu umožňující efektivní správu parkovacích firemních míst a jejich sdílení mezi zaměstnanci.

„Naším mentorem byl Radek Míka z Cookielabu. Pomohl nám správně vydefinovat MVP a byl nám skvělým konzultantem při výběru technologií. Tím nám pomohl udržet se na správné cestě. A především nám ušetřil spoustu vývojové práce, kterou bychom jinak dělali zbytečně,“ doplňuje Pařížek.

„My jsme hledali investora. Startup Academy nám pomohla sestavit pitch deck a byznys plán včetně potřebných metrik. A také dodala vhled do mnoha zásadních oblastí jako sales a nábor,“ doplňuje Timothy Young z projektu Emmy Medical, který propojuje ordinace s pacienty, čímž šetří čas a zlepšuje dostupnost péče. „Mentor byl Roman Nováček z Presto Ventures, výborně pomohl s pitch deckem a zejména byznys plánem, také zprostředkoval kontakty s dalšími fondy v Praze.“

Způsob a tipy, jak oslovit potenciální investory, hledal také startup CarTrax, který dává dohromady autoservisy s jejich zákazníky a nabízí fyzickou prověrku ojetých vozidel, zajištění STK a další servisní služby. „Už víme, jak připravit smysluplný pitch deck. Mentor Honza Široký, technický ředitel Mews, nám hodně pomohl s širším vnímáním celého projektu,“ říká Pavel Foltýn z CarTraxu.

Startup Mementerra, který prodává vzpomínkové knihy a deníky, do druhého běhu vstupoval primárně s cílem získat pomoc s expanzí do Polska. „Startup Adacemy nás posunula hodně. Možná ne tolik v našem primárním cíli, i když i tam se dostalo pomoci, ale hlavně v jiných oblastech fungování našeho byznysu. Workshopy byly hodně přínosné a největší benefit bylo propojení a networking s ostatními účastníky a mentory,“ popisuje David Makovský, zakladatel Mementerry.

„Naším mentorem byl Adam Táborský a byli jsme s ním extrémně spokojeni. Na každé schůzce byl schopen pomoct s aktuálním problémem, propojil mě se zajímavými lidmi a přinášel spoustu užitečných nápadů a postřehů,“ dodává.

Načítám formulář...

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym