První fotka ze seriálu Pán prstenů, 25 nadějných českých startupů a mozkový implantát od Muska. Čtěte zprávy týdne

Filip HouskaFilip Houska

cc25-lotr

Foto: CzechCrunch/Amazon Studios

CzechCrunch spouští CC25 a první fotka ze seriálového Pána prstenů

0Zobrazit komentáře

První srpnový týden je za námi, a proto je ideální čas na jeho rekapitulaci. A hned na úvod začneme naším novým speciálem CC25, v rámci kterého jsme vybírali pětadvacet nejzajímavějších startupů, jež se v následujících letech vyplatí sledovat. Na celý výběr se můžete podívat přímo na cc25.cz. Jen o CC25 ovšem uplynulé dny samozřejmě nebyly.

Velký rozruch vzbudila i první fotka ze seriálového zpracování Pána prstenů, na kterém pracuje Amazon. Dozvěděli jsme se také o tom, že Elon Musk již brzy vyzkouší svůj mozkový implantát na lidské osobě, a ještě více pronikli do kryptofenoménu NFT. Do tvorby unikátních digitálních předmětů se totiž zapojila i herečka Mila Kunis nebo český satirik TMBK spolu s McDonald’s.

Ostatní články za uplynulé dny najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení. Sledujte i náš Instagram, kde se o denních i důležitých novinkách dozvíte v jiné vizuální formě.

Chcete každou neděli ráno shrnutí článků jako první?

***

? Nekorektním humorem protkaný South Park nekončí: Legendární seriál Městečko South Park bude své agresivní humorné narážky na společnost střílet ještě dlouho. Jeho tvůrci podepsali novou smlouvu v hodnotě okolo 19 miliard korun, díky níž vytvoří další série i několik filmů.

? Na hranici vesmíru za 10 milionů korun: Pro mnohé stále vysoká suma, na poměry vesmírného byznysu ale relativně přijatelná. Virgin Galactic obnovil prodeje svých letenek na hranici kosmu a prodává je za zhruba 10 milionů korun.

✉️ CzechCrunch uvádí další díly svých speciálů: Po spuštění startupového speciálu CC25 vám s radostí oznamuje i příchod nového dílu architektonické sérii CC Arch i další vydání investičního newsletteru CCVC.

? Havrlant dál čile obchoduje s Křetínským a Tkáčem: Někteří si užívají dovolené, jiní čile obchodují. Léto nikterak nezastavuje Jakuba Havrlanta, který se rozhodl ovládnout miliardovou Euromedii a z knižního byznysu vykoupil Daniela Křetínského.

? Bratři Herkovi z Wuders pokračují ve své milionové nábytkářské jízdě: Když začínali podnikat, neuměli vůbec nic. Teď hodonínská nábytkářská firma Wuders bratrů Herkových vyrostla o tisíc procent a míří ještě výš. A jakmile jim tornádo proletělo kolem dílny, rozhodli se o svůj úspěch podělit s těmi, které zasáhlo.

?‍? Netflix přiblíží začátky novodobé vesmírné turistiky: Éra vesmírné turistiky se naplno rozjíždí a formuje ji také SpaceX, které se chystá na svůj první civilní let do vesmíru. A bude u toho i Netflix se svou novou dokumentární sérií.

? Zalando za tři měsíce prodalo zboží za téměř 100 miliard korun: Módní gigant Zalando potvrzuje svou sílu. Za uplynulé čtvrtletí prodal zboží v hodnotě dosahující téměř 100 miliard korun a pochvaluje si zájem Slováků, pro které se otevřel před pár měsíci.

? Další CC Watch je tady: Herec Clint Eastwood nepřestává zářit ani v jednadevadesáti a ukazuje se v novém filmu, který má podobnost s legendárním Gran Torinem. Nejen o tom je nový díl newsletteru CC Watch, kde se zaobíráme i první fotkou ze seriálu Pán prstenů.

***

Potenciál globálních úspěchů, velkých investic i exitů. CzechCrunch představuje 25 startupů, které se vyplatí sledovat

cc25-top

Foto: CzechCrunch

CzechCrunch představuje 25 startupů, které se v následujících letech vyplatí sledovat

Česká startupová scéna je plná nadějných firem, které slaví úspěchy po celém světě, stojí před velkými investicemi nebo dokonce míří na burzy. CzechCrunch proto představuje 25 startupů, které se v příštích letech rozhodně vyplatí sledovat.

***

Úvodní řada Pána prstenů od Amazonu je natočená a zná datum premiéry. První fotografie naznačuje zajímavé souvislosti

lord-of-the-rings-amazon-series-valinor-2

Foto: Amazon Studios

První fotografie ze seriálového Pána prstenů od Amazonu

Amazon dotočil úvodní řadu Pána prstenů a oznámil datum její premiéry. Navíc ukázal první fotografii, která naznačuje, že dílo dražší než filmová trilogie se do Tolkienových knížek ponoří opravdu hluboko.

***

Mozkový implantát, který vyléčí deprese a pomůže ochrnutým. Neuralink Elona Muska jej brzy vyzkouší na člověku

neuralink-musk2

Foto: Neuralink/CzechCrunch

Elon Musk pokračuje ve svém ambiciózním projektu Neuralink

Mozkový implantát, který vyléčí depresi i jiné choroby – a dokonce má pomoci ochrnutým lidem znovu chodit. Právě takový vyvíjí firma Neuralink Elona Muska, a není proto divu, že na něj od investorů získala další miliardy.

***

? Pětadvacet nejzajímavějších:
Zajímá vás, jaké startupy mají velké ambice a rozhodně stojí za pozornost v následujících letech? V redakci jsme dali po pečlivém výběru dohromady seznam rovných pětadvaceti firem, které se vyplatí sledovat. Velký speciál CC25 je tady! Pro výčet startupů navštivte cc25.cz nebo náš Instagram!

cc25ipad

Foto: CzechCrunch

CzechCrunch představuje 25 startupů, které se v následujících letech vyplatí sledovat

***

Digitální burger od McDonald’s a českého satirika TMBK se vydražil za více než čtvrt milionu. Peníze jdou na dobrou věc

tmbk-nft

Foto: McDonald’s/CzechCrunch

Digitální NFT dílo Maestropiece by TMBK

Burger, který nemůžete sníst, ale zato ho vytvořil známý satirik TMBK a podporuje dobrou věc. Unikátní digitální dílo ve formě NFT od českého McDonald’s se vydražilo za více než čtvrt milionu korun.

***

Herečka Mila Kunis se vrhla do digitálního umění. Za 180 milionů prodala kreslené kočky k novému seriálu

mila-kunis-1

Reprofoto: STXfilms/YouTube

Mila Kunis ve filmu Matky na tahu (2016)

Mila Kunis je především herečka, ale teď proniká i do kryptoměn. Prodala speciální kolekci virtuálních kočiček jako NFT za zhruba 180 milionů korun, aby podpořila svůj nový seriál.

***

Tour de France z obýváku. Jan Barta a spol. kupují českou aplikaci Rouvy pro domácí jízdu na kole

rouvy-crop

Foto: Rouvy

Česká aplikace Rouvy nabízí cyklistický trénink z pohodlí domova

Jedete slavný závod Tour de France, stoupáte na vrchol, jenže na kole nešlapete v Alpách, ale v obýváku. Česká aplikace Rouvy přináší realistický cyklozážitek v domácích podmínkách a teď ji kupují Jan Barta a jeho partneři z Pale Fire Capital.

***

Bolt na další expanzi nejen po Česku získává přes 15 miliard korun. Zaměří se na rozvoz potravin do 15 minut

bolt-taxi

Foto: Bolt

Taxík přepravní společnosti Bolt

Bolt obsazuje celé Česko svými taxíky, elektrickými koloběžkami i bicykly, rozváží obědy z restaurací a brzy začne doručovat také potraviny. Nehodlá se přitom zastavit a pomůže mu v tom nová obří investice.

***

? Nová Startup Academy
CzechCrunch Shine spouští nový program Startup Academy pro všechny startupisty, kteří mění svět k lepšímu. Získejte cenné poznatky od lídrů české startupové scény a urychlete realizaci svých nápadů. Registrovat se můžete zde.

newsletter-sa

***

Z ajťáka šéfem erotických e-shopů. I firmy u nás nakupují poukázky jako benefit pro zaměstnance, říká Vojtěch Sláma

vojtech-slama-yoo-boxed

Foto: Yoo.cz

Vojtěch Sláma, zakladatel a ředitel e-shopu Yoo.cz

Z ajťáka majitelem erotických e-shopů. Vojtěch Sláma už přes deset let buduje byznys, který díky pandemii získává nový druh zákazníků. Na trend totiž naskakují i firmy, které dokonce objednávají poukázky jako benefit pro své zaměstnance.

***

Podívejte se do znovuotevřených kanceláří Avastu. Počítají i s tím, že do nich zaměstnanci zavítají jen občas

avast-1

Foto: Prokop Laichter/Capexus

Mikrokancelář v pražském ústředí společnosti Avast

Český antivirový obr Avast po více než roční pauze opět otevírá své kanceláře v Praze. Jsou modernější a zohledňují hybridní pracovní režim, který firma začátkem roku zavedla.

***

Váš cenový model je jistě špatně, tak s ním pracujte. Jak na to, radí startupy Keboola a Pricefx

pricefx

Foto: CzechCrunch

Tomáš Fencl, finanční ředitel startupu Pricefx

Jak nastavit cenu, aby ji klient rád zaplatil, ale vy jste vydělali? Odpověď na tuto i další otázky ohledně pricingu hledali na akci All About SaaS vzdělávací platformy CzechCrunch Shine Milan Veverka ze startupu Keboola a Tomáš Fencl z Pricefx.

***

Hacknul krizi a vytvořil virtuální měnu Corrency. Po úspěchu v Kyjově ji chce Pepe Rafaj rozšířit do dalších měst

rafaj

Foto: Corrency

Pepe Rafaj, autor projektu Corrency

Pepe Rafaj se začátkem roku rozhodl podpořit obchodníky v Kyjově novou virtuální měnou Corrency a nyní hlásí úspěšné přijetí. Do tamní ekonomiky se svým projektem pomohl napumpovat dva miliony korun a chce do dalších měst.

***

Tři vozy na jednom parkovacím místě. Squad je solární autíčko určené pro městské nomády a carsharingy

squad1

Foto: Squad

Při troše snahy se na podélné parkovací místo vejdou tři vozítka

Nizozemské autíčko Squad je spíše nákupní taškou na kolech než skutečným automobilem. I přesto představuje jednu z atraktivních alternativ dopravy ve městech.

***

V Praze se brzy otevře nové Manifesto. Přečkalo těžký rok a teď si na expanzi do světa půjčuje desítky milionů

manifestoandel_night_cchybikkristof-min

Foto: Chybík+Krištof

Vizualizace Manifesto Anděl

V Praze už zakrátko otevře brány nový Manifesto Market. Kuchyně z celého světa bude možné ochutnat pár kroků od Anděla a brzy se gastronomický koncept objeví i v zahraničí.

***

Pilulka nadále boří své rekordy. Hlavně díky online prodeji utržila v prvním pololetí 1,8 miliardy korun

kasa-pilulka

Foto: Pilulka

Martin a Petr Kasovi, spoluzakladatelé a spolumajitelé Pilulky

Nejlepší výsledky v historii firmy. Těmito slovy síť lékáren Pilulka.cz shrnuje první letošní pololetí, během kterého utržila 1,8 miliardy korun. A děkovat může hlavně online prodeji.

***

Jak efektivně řídit rychle rostoucí e-shop? S ERP systémem ovládáte vše z jednoho místa, říká šéfka Solitea Vario

cerovska

Foto: Solitea

Klára Cerovská, ředitelka českého ERP systému Solitea Vario

Když se vám rozjede e-shop a přibývají produkty, objednávky i zaměstnanci, je třeba ho začít efektivně řídit. „Díky našemu ERP systému můžete ovládat všechny procesy z jednoho místa,“ říká Klára Cerovská, šéfka Solitea Vario, které pohání i Freshlabels.

***

Místo krav dojí sóju. Americký startup vyvíjí alternativní sýr, pro který není třeba živočišných zdrojů

nobell-foods

Foto: Nobell Foods

Američané vyvíjí alternativní sýr, který má chutnat jako ten pravý

Veganských sýrů existuje několik, ale podle firmy Nobell Foods nemají autentickou chuť a navíc jsou poměrně drahé. Proto se to snaží změnit s vlastním sýrem, který podporuje i herec Robert Downey Jr.

***

Miliardy pro Rohlík i Productboard. Investice do českých startupů patří mezi největší v regionu

cc25-hdt

Foto: CzechCrunch

Zakladatelé Productboardu Daniel Hejl a Hubert Palán a zakladatel Rohlíku Tomáš Čupr

V Česku vznikají firmy s ambiciózními plány, což je vidět na částkách, které do nich investoři vkládají. Skvělými příklady jsou Rohlík a Productboard, jež letos nabraly miliardy a zapsaly se mezi největší investiční kola ve střední a východní Evropě.

***

Odložené platby zajímají i šéfa Twitteru. Přes firmu Square kupuje za 29 miliard dolarů australský platební startup

Zakladatel a šéf Twitteru Jack Dorsey

Trendu odložených plateb, kdy nakoupíte hned, ale zaplatíte později, si všímá i spoluzakladatel Twitteru Jack Dorsey. Přes svou firmu Square kupuje za 29 miliard dolarů startup Afterpay a stanovuje rekord v australském byznysu.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym