Czechoslovak Group mění adresu. Novým sídlem majitele Tatry se stane zatím nedokončený karlínský Red Court od J&T

rc_1

Foto: J&T Real Estate

Do karlínské budovy Red Court od J&T se nastěhuje Czechoslovak Group

0Zobrazit komentáře

Zvuky nářadí by zde měly utichnout až za rok, přesto karlínský projekt Red Court hlásí rezervováno. Jediným nájemníkem stavby od architektů CMS Architects, za kterou coby developer stojí česká pobočka J&T Real Estate, se stane technologicko-průmyslový holding Czechoslovak Group (CSG), který působí ve zbrojařském, automotive, vesmírném či železničním průmyslu.

„Obchod, kdy si jeden nájemce pronajme celou budovu, se nerodí každý den. Jde o prestižní holding firem převážně z Česka a Slovenska, takže jsem rád, že se nabídka s poptávkou protnula právě zde. Nová budova skupině Czechoslovak Group umí poskytnout potřebný klid a komfort, takže splnila i ty nejvyšší požadavky na nové sídlo,“ říká předseda představenstva J&T Real Estate CZ Dušan Palcr.

CSG by mělo na osmi nadzemních podlažích a ploše přes sedm tisíc metrů čtverečních nalézt zázemí navržené přesně na míru. Mimo otevíratelných oken s venkovními žaluziemi budou k dispozici také střešní terasy, kolárna a sprchy na každém patře. Ústředním bodem celého návrhu se má ovšem stát vnitřní modulární uspořádání, který nabízí maximální flexibilitu, jak ostatně kážou nejmodernější trendy kancelářských prostor.

Budova by proto měla nabízet pevná pracovní místa, určená pro čtyři stovky pracovníků CSG z Prahy. Projekt však vychází vstříc i potřebám jejich kolegů z řad zaměstnanců a manažerů mimopražských společností skupiny, pro které jsou určena sdílená pracovní místa.

red-court-jt2

Foto: J&T Real Estate

Interiéry Red Courtu v pražském Karlíně budou navrženy na míru potřebám CSG

Přesun na novou adresu nám umožní mít všechny zaměstnance naší skupiny pod jednou střechou, což významně zefektivní veškeré procesy. Zároveň mě těší, že zůstáváme v Karlíně, kde CSG působí dlouhodobě. Projekt Red Courtu nás oslovil tím, že splňuje všechny naše požadavky na kancelářské prostory – od dostupnosti a kvalitního pracovního prostředí až po nejvyšší možnou ekologickou certifikaci budovy,“ říká David Chour, místopředseda představenstva Czechoslovak Group.

Red Court se totiž může pochlubit certifikací Leed Gold, tedy druhým nejvyšším oceněním standardu Leed, který hodnotí environmentální dopad a udržitelnost staveb. Do hodnocení tohoto standardu vstupují kritéria, jako je lokalita, hospodaření s vodou, energetická náročnost, materiály a zdroje, využité inovace či kvalita vnitřního prostředí.

Komisaři tak během svého hodnocení brali v potaz samotnou karlínskou lokalitu s veškerým svým zázemím, blízkost metra i vltavské cyklostezky. Návrh objektu navíc počítá s citlivým zasazením do kontextu již stojících budov. Budova Red Courtu designově naváže na sousední komplex Rustonky a bude zahalena do fasády v cihlové barvě, která má připomínat průmyslovou minulost místa.

Budova tak ladí i se samotným zaměřením společnosti, pod kterou mimo jiné spadá i kopřivnická Tatra Trucks. Právě pod ní momentálně CSG, spolu s dalšími partnery, pracuje na vývoji prvního tahače, který by měl ke svému pohonu využívat vodík. Dokončení jeho vývoje je naplánováno na konec příštího roku.

red-court-jt7

Foto: J&T Real Estate

Red Court v kontextu s ostatními budovami na pražském Karlíně

Diskuze (0)

Novinka

Anonym