David Fincher dotočil svůj nový film. Režisér hitů Zmizelá a Sedm v něm zkoumá nitro nájemného vraha

V hlavní roli zabijáka ztrácejího zdravý rozum se objeví Michael Fassbender.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

michael-fassbender-the-snowman

Reprofoto: Universal Pictures/YouTube

Michael Fassbender ve filmu Sněhulák

0Zobrazit komentáře

David Fincher, režisér Zmizelé, dokončil natáčení dalšího thrilleru a my píšeme, co o něm víme. A nejen to. Je tady další vydání newsletteru CC Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém a televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit.

Načítám formulář...

Téma týdne

Co víme o novém thrilleru Davida Finchera

Legendární režisér, který stojí za filmy jako SedmZodiac nebo Zmizelá, před pár dny dokončil natáčení své novinky The Killer (česky Vrah), adaptace stejnojmenného komiksu. Jak naznačuje název, půjde o další thriller, tentokrát zaměřený na nájemného vraha v psychologické a morální krizi. Oficiální synopse snímek popisuje jako „Brutální, krvavý a stylový noirový příběh profesionálního zabijáka – je to případová studie osamoceného muže, po zuby ozbrojeného a pomalu ztrácejícího rozum.“ Prozatím bezejmenného antihrdinu ztvárnil Michael Fassbender.

Producent Netflixu film nedávno možná překvapivě popsal jako velkou zábavu, zjevně se ale bavíme v kontextu Fincherovy tvorby. Diváci se tak mohou těšit na detailní sledování každodenní rutiny a metod nájemného vraha a jejich rozpadu, když jednou něco strašlivě nevyjde.

Režisér je s projektem spojený už od roku 2007 a na scénáři spolupracoval s Kevinem Walkerem, který napsal SedmKlub rváčů a Ospalou díruThe Killer má být přitom jedním z nejdražších filmů obou tvůrců. Jeho rozpočet se odhaduje na 175 milionů dolarů, což odpovídá velkému modernímu blockbusteru. Na Netflix by mohl dorazit už koncem letošního, případně začátkem příštího roku.


Co se chystá (trailery)

Top Gun: Maverick

Tom Cruise se po třiceti letech vrací do kokpitu stíhačky, kde ho (a další elitní piloty) čeká extrémně náročná mise. Pokračování Top Gunu slibuje dechberoucí záběry akrobatických manévrů ve vzduchu, natočené zcela bez zeleného pozadí. Více zde.

Shining Girls

Novinová archivářka (Elisabeth Moss) se snaží na vlastní pěst vyšetřit vraždu, která nápadně připomíná nedávný útok na ni samotnou. Zjišťuje, že stejné případy se objevují už desítky let. A objeví se znovu.

The Staircase

Jednoho dne zavolá na policii muž a oznámí, že kvůli pádu ze schodů tragicky zemřela jeho manželka. V nejednoznačném případu se ale truchlící manžel stane hlavním podezřelým. Drama The Staircase vzniklo podle skutečných událostí, které zachycuje i stejnojmenný dokument na Netflixu.

Under the Banner of Heaven

Andrew Garfield začne coby mladý, hluboce věřící detektiv v temném kriminálním thrilleru pochybovat o existenci dobra ve světě. Jako by se Hulu rozhodlo nabídnout svůj vlastní Temný případ.


Co hýbe světem filmu a televize

Hlavního Oscara poprvé získal film streamovací služby

Netflix o to usiluje už delší dobu, jako první ze streamovacích služeb ale cenu Akademie za Nejlepší film získalo rodinné drama CODA (V rytmu srdce) od Apple TV+. Letošní Oscaři byli historičtí i v dalších bodech, jako cena za režii pro další ženu, historicky druhá zlatá soška pro japonský film… A samozřejmě první skutečná facka v živém vysílání. Zamysleli jsme se také, pro koho vlastně Oscaři dnes jsou.

Disney+ v Česku odstartuje v červnu

Po dlouhém čekání a mnoha nelegálně stažených seriálech bude možné tituly Disney+ od 14. června konečně oficiálně sledovat i v Česku. Za měsíční předplatné 199 korun diváci dostanou přístup k rozsáhlým archivům studia Walt Disney a populárním novinkám jako The MandalorianObi-Wan Kenobi nebo Moon KnightVíce zde.

Bruce Willis kvůli afázii končí s hraním

Legendární herec, známý hlavně díky roli Johna McClanea ve Smrtonosné pasti, odchází do důchodu. Jeho rodina to před pár dny oznámila spolu s upřesněním, že důvodem jsou zdravotní problémy a afázie, která narušuje schopnost mluvit a porozumět řeči. V článku na CzechCrunchi jsme shrnuli, jak se Willis dostal na vrchol a za co si ho jako herce budeme nejvíce pamatovat.

Rod draka na HBO dorazí v srpnu

V létě se na obrazovky chystá první novinka ze světa Hry o trůny od roku 2019. Seriál Rod draka se odehrává 200 let před původním televizním hitem a zaměří se na vzestup i pád rodu Targaryenů. Premiéra je stanovena na 22. srpna. Detaily a nové fotky zde.


Co si dnes pustit

Julia

HBO Max  |  Životopisný  |  2022  |  8 epizod  |  ČSFD

julia-hbo-max-1

Foto: HBO Max

Minisérie Julia

V nové minisérii HBO Max Julia nejsou žádné vraždy, sex, deprese, složité vztahové problémy, nic takového. Právě naopak, je to především velice příjemná podívaná mapující vzestup Julie Child, slavné americké televizní šéfkuchařky z 60. let. Samozřejmě nechybí napětí vycházející z toho, jak se hrdinka snaží prorazit s vlastním pořadem na obrazovkách, velice důležitou roli ale hraje také nespočet záběrů na samotné vaření a všelijaká hotová jídla. Ideální pro chvíli úniku ze současné reality.

Poslední dny Ptolemyho Greye

Apple TV+  |  Drama  |  2022  |  6 epizod  |  ČSFD

Ptolemy Grey

Foto: Apple

Minisérie Poslední dny Ptolemyho Greye

Jedna z mála šancí vidět Samuela L. Jacksona v televizní produkci, a to rovnou v dramaticky náročné roli starého muže trpícího demencí, především pak ztrátou paměti. Díky speciálnímu zákroku ale hrdina Ptolemy Grey dostane možnost se ještě jednou na všechno rozpomenout. Získaná příležitost mu dovolí možná naposledy naplno prožít své lidství. Grey se také rozhodne vzpomínky použít pro vyšetření vraždy svého syna.

Undone

Prime Video  |  Animovaný/Drama  |  2019-dnes  |  1 řada  |  ČSFD

undone-prime-video-amazon

Foto: Amazon Studios

Seriál Undone

Undone je animovaný seriál vytvořený rotoskopií, stylem v Česku známým třeba díky filmu Alois Nebel. Netradiční zpracování zde slouží psychologickému dramatu, které je kombinováno s fantasy a komedií, v němž je hrdinkou mladá žena Alma, která se nedávno málem stala obětí autonehody. Zkušenost blízká smrti jí otevře nadpřirozené možnosti mentálního cestování v čase a Alma se pokusí zjistit, co stálo za záhadnou smrtí jejího otce.

Důvěra se nevyplácí: Hon na krále kryptoměn

Netflix  |  Dokument  |  2022  |  90 min.  |  ČSFD

trust-no-one-netflix-2

Foto: Netflix

Dokument Důvěra se nevyplácí: Hon na krále kryptoměn

QuadrigaCX patřila mezi největší platformy pro obchodování s kryptoměnami v Kanadě, jednoho dne ale najednou přestala fungovat. Přes sto tisíc uživatelů tak rázem přišlo o dohromady asi 4,4 miliardy korun. A co víc, zakladatel burzy, který měl mít jako jediný přístupové údaje k jejímu trezoru, náhle (a neznámo jak) zemřel. Bylo to celé jeden velký podvod? To zkoumá nový dokument Netflixu. Více zde.


Nejnavštěvovanější filmy a seriály týdne na ČSFD

Nejnavštěvovanější seriály:

1. Halo

2. Podezření

3. Sluha národa

4. Moon Knight

4. Národní házená

Nejsledovanější filmy:

1. V rytmu srdce

2. The Batman

3. Poslední závod

4. Ztracené město

5. Projekt Adam

(Obsah ve spolupráci s ČSFD.)