David Pastrňák s Bostonem Bruins podepsal novou smlouvu. Za osm let si vydělá skoro dvě miliardy

Rodák z Havířova patří mezi nejlepší hráče NHL – a také je za to náležitě odměněn. Ročně si vydělá zhruba 250 milionů korun.

Filip HouskaFilip Houska

pastrnak_1

Reprofoto: Bauer Hockey Czech/YouTube

Český hokejista David Pastrňák

0Zobrazit komentáře

Za šedesát zápasů v aktuální sezóně nastřílel dvaačtyřicet gólů, připsal si osmatřicet asistencí a dosáhl na číslovku 80 v kanadském bodování. David Pastrňák je jako utržený ze řetězu a svůj Boston Bruins, kde je nejlepším hráčem, táhne k zisku Stanley Cupu, té nejcennější trofeje, kterou může tým v NHL získat. A protože si majitelé klubu jeho služeb nadmíru váží, vypsali mu novou smlouvu. Takovou, která se jen tak nevidí.

David Pastrňák se s týmem z Bostonu, za který hraje už od roku 2014, dohodl na podpisu nové smlouvy za 90 milionů dolarů, tedy v přepočtu 1,9 miliardy korun. Ročně si tak rodák z Havířova podle oficiálních informací z NHL přijde na 11,25 milionu dolarů, respektive necelou čtvrtmiliardu korun. Díky tomu se stane šestým nejlépe placeným hráčem v celé soutěži.

Před Pastou, jak mu jeho spoluhráči říkají, se nachází jen Auston Matthews (11,5 milionu), Erik Karlsson (11,64 milionu), Artěmij Panarin (11,64 milionu), Connor McDavid (12,5 milionu) a Nathan MacKinnon (12,6 milionu). Stane se tak i nejlépe placeným Čechem v NHL – přeskočí Tomáše Hertla ze San José Sharks a Jakuba Voráčka z Columbusu Blue Jackets, oba mají aktuálně něco přes osm milionů dolarů ročně.

O tom, zda Boston Bruins s Pastrňákem podepíšou novou smlouvu, se mluvilo už delší dobu. Aktuálně si vydělává zhruba 6,7 milionu dolarů za rok, což je pro běžného smrtelníka astronomická suma, ale za výkony, které v NHL (nejen) v této sezóně předvádí, si podle mnohých zaslouží podstatně víc. Ostatně je jedním z mála, kteří dýchají na záda nezastavitelnému McDavidovi v žebříčku kanadského bodování.

Boston Bruins i díky jeho fenomenální formě nemá v aktuálním průběhu této sezóny konkurenci a míří za Prezidentským pohárem pro vítěze základní části. Cíl je pak jasný – zisk Stanley Cupu, té nejprestižnější trofeje v celé NHL. Na něj Pastrňák ve své kariéře zatím nedosáhl, jen těsně mu utekl v ročníku 2018/2019, kdy jeho tým padl ve finále se St. Louis Blues.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym