DC se dotahuje na Marvel. Joker je s téměř 800 miliony dolarů nejúspěšnějším eRkovým filmem

joker2

Foto: Vertical Ent.

Joaquin Phoenix v roli Jokera

0Zobrazit komentáře

Snad všichni si všimli, že filmy na motivy komiksů v posledních letech razantně nabraly na popularitě a zároveň se pravidelně řadí mezi finančně vůbec nejúspěšnější tituly. Naprostou dominanci má v této kategorii Marvel, který spadá pod mediálního giganta Disney, když letos s Avengers: Endgame překonal Avatar a stal se nejvýdělečnějším filmem historie. Ostatně v žebříčku prvních deseti nejvýdělečnějších filmů má Marvel hned čtyři zástupce.

Včera se ovšem stalo něco nečekaného. Po dlouhé době překonal rekord i „konkurenční“ DC Comics se svým Jokerem, v jehož hlavní roli se představil Joaquin Phoenix. Ten překonal historický rekord za nejlepší otevírací víkend v měsíci říjnu a během včerejšího dne se posunul na pozici nejvýdělečnějších filmů s ratingem R, tedy takový, který je do 17 let přístupný pouze v doprovodu dospělé osoby.

Pro komiksové spektákly je podobný rating poměrně neobvyklý – dříve se podařilo první pozice obsadit marvelovskému Deadpoolovi s prvním a druhým dílem. Joker zakončil včerejšek se 788,3 milionu dolarů v celosvětových příjmech, což ho posunulo o 3 miliony výše než Deadpool 2 (byť u něj je nutné pamatovat na to, že 50 milionů dolarů do kasy přišlo v přístupější verzi pro 13leté diváky) a o 6 milionů výše než první Deadpool. To vše při nákladech pouhých 55 milionů dolarů.

K překonání milníku filmu pogratuloval svým typickým způsobem i sám představitel Deadpoola, Ryan Reynolds: