Egyptská designérka Dina Amin rozebírá starou elektroniku a vytváří z ní zajímavé stop-motion animace

Filip HouskaFilip Houska

071318_DINAAMIN_MP
0Zobrazit komentáře

Jak proměnit zálibu v demontáži staré elektroniky a cit pro poutavý střih videí? Egyptská designérka Dina Amin ukazuje velmi zajímavý způsob. Její volnočasovou aktivitou je totiž tvorba krátkých, několikavteřinových videí, ve kterých rozpohybovává jednotlivé vnitřní součástky různých elektronických výrobků.

Celé kouzlo této videosérie, nazvané jako Tinker Friday, je založeno na metodě stop-motion, respektive fázové animace. Ta spočívá v posouvání daného objektu a jeho následného zachycování tak, aby vyvolával dojem spojitosti. Ač se jedná o poměrně oblíbený způsob kreativní tvorby videí (viz například videa se stavebnicí LEGO), výtvory Amin jsou unikátní.

Jak Dina prozradila pro CzechCrunch, vždy byla fascinována tím, z čeho se elektronika skládá. Avšak z míst, odkud pochází, byly často tyto produkty vyhazovány, i když ještě standardně fungovaly. Právě to byl impuls, proč vybrané kousky začala hromadit a aby jim našla nové využití, vzala kameru a díky svému umu během demontáže se rozhodla začít tuto sérii.

071018_SPIN_MP

Přečtěte si takéStartup na půjčování elektrických koloběžek Spin míří do Evropy. Dostat se má i do ČeskaStartup na půjčování elektrických koloběžek Spin míří do Evropy. Dostat se má i do Česka

„Má videa jsou v podstatě i výuková. Ukazuji lidem, z čeho se elektronika skládá, aby věděli, co vlastně vyhazují,“ dodává Amin, přičemž doplňuje, že dokáže rozložit jakoukoliv elektroniku, nicméně ta stará je pro ní lépe využitelná.

071318_DINAAMIN_1

V jejím portfoliu tak lze najít zajímavá videa „pohybujících se“ budíků, fénů, mechanických hodinek, počítačových myší nebo kapesních a outdoorových kamer. Tím to však ale nekončí. „Jednou bych mohla vytvořit i film,“ říká.

Všechna videa zveřejňuje na svém youtubovém kanále a také Vimeu. Zde je k dispozici krátký výčet těch nejzajímavějších:

https://www.youtube.com/watch?v=iYkpNu8Wq0g

Foto: Dina Amin

Diskuze (0)

Novinka

Anonym