Dětským programovacím kurzům makeITtoday vyšla sázka na Minecraft. Loni vyrostly o čtvrtinu

Peter BrejčákPeter Brejčák

jana-vyhlidalova-mit

Foto: makeITtoday

Jana Vyhlídalová, majitelka makeITtoday

0Zobrazit komentáře

Vzdělávací projekt zaměřený na výuku programování pro děti makeITtoday zakládaly Silvie Zeman a Klára Štouračová již v roce 2017, loni pak došlo k několika významným milníkům. Kromě toho, že spustily esportový program a přestěhovaly se do nových prostor v holešovické Hale 40, došlo také ke změně majitelů.

Od listopadu tak společnost vede Jana Vyhlídalová, která stojí například za obchodem s rozvojovými hračkami Kidtown.cz a transakcí doplnila portfolio svých dalších vzdělávacích aktivit. A podle publikovaných výsledků se zdá, že šlo o sázku na dobrou kartu.

„V roce 2020 naše tržby meziročně vyrostly o 25 procent z 2,4 milionu na tři miliony korun, a to i přes skutečnost, že jsme měli velkou část roku prezenčně zavřeno,“ hodnotí pro CzechCrunch vývoj pandemického roku Vyhlídalová. Díky přesunu výuky do online prostředí se makeITtoday podařilo otevřít možnost vzdělávání i pro mimopražské děti.

makeittoday-kurzy

Foto: makeITtoday

Společnost makeITtoday provozuje vzdělávací kurzy programování pro děti

„Vyšla také sázka na kurzy programování v Minecraftu, které se staly bestsellerem. Mezi jarem 2020 a 2021 jsme otevřeli o 50 procent více kurzů, přijali osm nových lektorů – částečně proto, že v online hodinách jsou menší skupinky dětí – a průměrná zaplněnost kurzu vzrostla z 59 na 89 procent,“ přidává podrobnosti Vyhlídalová.

Jak také dodává, výsledkem loňského roku je vyrovnané hospodaření s tím, že veškerý provozní zisk firma reinvestuje do otevření nových lokalit, vzdělávání lektorů a rozvoje kurzů. Konkrétně například v těchto dnech testuje pilotní online program Mini coders pro nejmenší děti ve věku pět až sedm let a jedná o rozšíření prezenčních kurzů a workshopů do dalších měst ve Středočeském kraji v rámci partnerství s firmami nebo jazykovými školami.

„Těšíme se na návrat prezenční výuky nejen v Hale 40 v Pražské tržnici, ale také v nových prostorech v Magenta Experience Centru v Arkádách Pankrác, které jsme kvůli covidu zatím nemohli naplno rozjet,“ popisuje nová majitelka makeITtoday.

Vyhlídalová i nadále vychází z myšlenky, na jejímž základě pracovaly zakladatelky kurzů – v dnešním světě se již většina profesí neobejde bez znalosti digitálních technologií a do budoucna bude těchto povolání jen přibývat. Studenti by si proto měli osvojit digitální dovednosti, aby mohli plně využít potenciál současného světa, ať už budou dělat cokoliv.

Sezona příměstských táborů

Vzdělávací projekt se tak vedle systematického vzdělávání v technických oborech zaměřuje na rozvoj soft skills u studentů mezi osmi a osmnácti lety a nabízí pololetní kurzy a workshopy zaměřené na programování, robotiku, vývoj mobilních aplikací, her či webů.

Od roku 2019 navíc pořádá také týdenní příměstské tábory, na nichž si děti osvojují základy digitálních dovedností, informatického myšlení a rozvíjí schopnost kreativně přemýšlet. Letošní novinkou pak jsou tábory s tematikou Minecraftu, které vznikly na základě nejprodávanějšího kurzu posledního pololetí.

„Základem táborů je samozřejmě práce na počítači, kterou prokládáme kreativními offline aktivitami a každý den trávíme čas venku tematickými hrami. V rámci tábora se děti dostanou z role běžného uživatele digitálních zařízení do role tvůrce a porozumí tomu, jak technologie fungují,“ říká Vyhlídalová s tím, že v nabídce jsou kurzy pro úplné začátečníky ve věku osm až dvanáct let, ale i pro starší děti a teenagery do patnácti let.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym