Díky za vyhazov. Představitel superhrdiny Shang-Chiho musel ztratit smysl života, aby si splnil sny

Herec Simu-Liu dlouho toužil být účetním, pak ho ale šéf vyhodil. Díky tomu si uvědomil, že chce žít pro sebe, ne pro ostatní.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

SHANG-CHI AND THE LEGEND OF THE TEN RINGS

Foto: Falcon

Simu Liu ve filmu Shang-Chi a legenda o deseti prstenech

0Zobrazit komentáře

Simu Liu je vděčný svému bývalému šéfovi za to, že ho vyhodil z jeho vysněné práce. Uvědomil si své skutečné ambice. Je tady další vydání newsletteru CC Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém a televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit.

Načítám formulář...

Shang-chi a neúspěšná kariéra účetního

Jaká je vaše vysněná práce? Nemyslíte, že vašim snům chybí odvaha? Simu Liu, dnes představitel filmového superhrdiny Shang-Chi, už od střední školy studoval byznys a jeho životní cíle byly velice rozumné a zodpovědné – chtěl se živit jako účetní. Chvíli po tom, co dokončil univerzitní studia, toho i dosáhnul. Několik měsíců na to si ho ale jeho šéf zavolal a dal mu okamžitou výpověď. Liu ztratil smysl života. O deset let později ale bývalému nadřízenému ze srdce děkuje. „Účetnictví nebylo pro mě,“ říká.

Místo toho, aby svůj čas trávil v kanceláři ponořený do nekonečných tabulek s čísly, trénuje bojová umění, převléká se do superhrdinských obleků a mlátí padouchy před kamerami. Před deseti lety to neměl vůbec snadné, postupem času si ale uvědomil, že promrhal velkou část svého života snahou naplnit očekávání svých rodičů. Začal hledat práci u filmu, pracoval v komparzu a jako kaskadér. Po několika letech získal významnější roli v kanadské televizní kriminálce.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Simu Liu (刘思慕) (@simuliu)

Prošel několika televizními rolemi, většinou právě v kriminálkách, ale také v úspěšném sitcomu Kimova večerka, díky němuž našel práci i ve Spojených státech. A když o další roky později Disney hledalo herce pro čínsko-amerického superhrdinu Shang-Chiho, Liu byl u toho. Stal se hlavní postavou masivního blockbusteru. Předcházelo tomu dlouhé období dluhů, přijímání všech možných nabídek práce a možná nezodpovědného snění, ale podařilo se.

„Vím, že v mém úspěchu hrálo zásadní roli štěstí, ale jsem si jistý, že i kdyby mě neobsadili do dvou rolí, co mi změnily život, pořád bych našel smysl v honbě za úspěchem tak, jak si ho představuji já sám,“ napsal Liu na Instagramu.


Co ukazují trailery

Thor: Láska jako hrom

Thor se vzdal trůnu Nového Asgardu, aby hledal sám sebe. Plány mu ale překazí nový padouch a hrdina se musí spojit se Strážci galaxie, Korgem a Thorem–ženou, aby zlo společně porazili. Více zde.

Prehistoric Planet

Těšte se na dinosaury, jak jste je ještě neviděli. Velkolepý dokument pro Apple natočila BBC podobným stylem jako Zázračnou planetu, ale s vizuálními efekty jako z hollywoodského blockbusteru. Komentář doplnil sám David Attenborough. Více zde.

Rakeťák

Nový trailer na Rakeťáka, film o živém předobrazu hračky z Toy Story, odhaluje nečekaný zvrat. Hrdina se po návratu z výzkumné mise bude muset pokusit zachránit lidskou základnu miliony světelných let od Země. Snad se snímek od Pixaru odvážně vydá také mimo pouhé akční dobrodružství.

Schodiště

Muž v telefonátu oznámí, že našel svou ženu mrtvou na úpatí schodiště, stane se ale hlavním podezřelým v možném případu vraždy. Poslední trailer na napínavou minisérii, která vychází ze skutečných událostí a stejnojmenného dokumentu Netflixu, zaujme hlavně diváky s nimi neobeznámené. I ti se ale mohou těšit na kvalitní herce a snad i nový úhel pohledu.


Co hýbe světem filmu a televize

Netflix ztrácí uživatele a zvažuje předplatné s reklamou

Netflix oznámil jedny ze svých nejhorších výsledků za více než deset let. Zatímco se předpokládalo, že v prvním čtvrtletí letošního roku získá asi 2,5 milionu nových předplatitelů, ve skutečnosti o 200 tisíc přišel. Vedení streamovací služby proto hledá způsoby, jak se z těžké situace vyprostit. Podle spoluředitele Reeda Hastingse je Netflix v horizontu jednoho až dvou let ochotný představit levnější předplatné s reklamami. Více zde.

Matt Damon a Ben Affleck připravují film o Nike

Jsou sice známí hlavně jako herci, jejich scenáristická spolupráce ale v minulosti přinesla skvělé výsledky – hlavně filmy Dobrý Will Hunting a loňský Poslední souboj. Teď se Ben Affleck a Matt Damon potkají u nového snímku o tom, jak Nike uzavřelo historickou sponzorskou spolupráci s Michaelem Jordanem, etablovalo se jako jedna z hlavních sportovních značek a změnilo sport. Zatím nepojmenovaný projekt vznikne pro Amazon.

The Last of Us od HBO je jako The Mandalorian

Kvalitní adaptace videoher stále do velké míry zní jako oxymóron. The Last of Us od HBO s sebou ale opět nese očekávání, že by se to konečně mohlo změnit. Na seriálu podle stejnojmenné zombie hry, oceňované za její příběh, pracují tvůrci minisérie Černobyl a jeho rozpočet je srovnatelný s posledními řadami Hry o trůny. Představitel jedné z hlavních rolí Pedro Pascal nyní projekt přirovnal k seriálu The Mandalorian, kde ztvárnil titulní postavu. Podobně jako hit Disney prý The Last of Us bude kombinovat prvky známé z her s novým přístupem, což potěší jak hráče, tak nové diváky. „Dělají hodně chytrá rozhodnutí,“ řekl Pascal magazínu GQ.

Bridgerton porazil Bridgerton a znovu ovládl Netflix

Historické drama Bridgertonovi se loni stalo velkým překvapením Netflixu a ukořistilo první příčku mezi nejsledovanějšími anglicky mluvenými seriály na streamovací službě. Druhá řada se sice dočkala slabšího hodnocení, získala ale více pozornosti. Za prvních 28 dnů lidé jejím sledováním strávili 627 milionů hodin, čímž jí zajistili prvenství. Na třetí příčce se drží Stranger Things, už příští měsíc bude ale jejich čtvrtá řada rekordní čísla anglicky mluvených seriálů skoro jistě atakovat. Obecně nejsledovanější série Netflixu, korejská Hra na oliheň s 1,65 miliardy nasledovaných hodin za první měsíc, ale konkurenta nejspíš hned tak nenajde.


Co si dnes pustit

Ruská panenka

Netflix  |  Sci-fi/Komedie |  2019-dnes  |  2 řady  |  ČSFD

russian-doll-season-2-netflix

Foto: Netflix

Seriál Ruská panenka

Hrdinka Ruské panenky, Nadia, zemře na oslavě svých narozenin, ale vrátí se zpět do stejného dne – a znovu a znovu a znovu. Je to už do detailu prozkoumaný koncept, komedie Netflixu v něm ale ve své první řadě našla zajímavé novinky jako neotřelou hlavní postavu a černý humor. Druhá řada jde mnohem dále, Nadia a její nový kamarád se stejným osudem Alan proskočí časem a ocitnou se v 80. letech. Seriál tak otevírá prostor novým žánrovým kličkám a matení diváků.

Informátor

HBO Max |  Drama  |  2022  |  8 epizod  |  ČSFD

the-informant-hbo

Reprofoto: HBO Max/YouTube

Minisérie Informátor

Maďarština seriálu Informátor sice může znít jako jazyk z jiné planety, jeho svět ale bude českému divákovi dobře známý. Drama se totiž odehrává v 80. letech v jedné z pozdních fází komunismu. Hrdina Geri se vydává do Budapešti studovat na univerzitě, kontaktuje ho ale státní bezpečnost s úkolem, aby donášel na místní studenty. Geri se přidává k reformistické skupině Szava a snaží se předstírat, že si vysokoškolský život upřímně užívá…

Private Life

Netflix |  Drama |  2018  |  127 min.  |  ČSFD

Private Life

Foto: Jojo Whilden/Netflix

Film Private Life

Manželé ve středních letech chtějí mít vlastní dítě, potýkají se ale s neplodností. Zatímco dlouze hledají a zkoumají různé způsoby, jak by potomka mohli na svět přivést, snaží se také udržet pohromadě vlastní manželství. Private Life je malý snímek o častém, ale ve filmech málo diskutovaném problému. Nechybí mu kvalitní herci Kathryn Hahn a Paul Giamatti a nabízí velkou porci sympatického humoru. Ideální indie drama.

Neviditelný

iTunes |  Horor  |  2020  |  125 min.  |  ČSFD

THE INVISIBLE MAN

Foto: CinemArt

Film Neviditelný

Neviditelný měl docela smůlu, jelikož vyšel těsně před začátkem pandemie a zavřením kin. I za krátkou dobu ale stihnul horor se zlem, které doslova není vidět, vydělat mnohonásobek svého rozpočtu. A není divu. Snímek s Elisabeth Moss v hlavní roli jednak velice chytře využívá svůj koncept neviditelného protivníka, jednak hororovou premisu obaluje do poutavého příběhu o ženě, která se snaží vyprostit ze spárů majetnického manžela.


Nejnavštěvovanější filmy a seriály týdne na ČSFD

Nejnavštěvovanější seriály:

1. Moon Knight

2. Anatomie skandálu

3. Odloučení

4. Obleva

5. Tokyo Vice

Nejsledovanější filmy:

1. Seveřan

2. Vyšehrad: Fylm

3. The Batman

4. Fantastická zvířata 3

5. X

(Obsah ve spolupráci s ČSFD.)

Načítám formulář...