Do Prahy dorazí vědecké celebrity z celého světa. Týden inovací 2019 podpoří udržitelnost i životní prostředí

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

0Zobrazit komentáře

Na konci května se Česko stane inovačním a vědeckým centrem, ve které jej promění už čtvrtý ročník Týdne inovací, kterého je CzechCrunch mediálním partnerem. Jedna z největších událostí zaměřená na podporu inovací, která se bude konat ve všech koutech České republiky a přiveze špičkové zahraniční i domácí odborníky, jež budou diskutovat především aktuální trendy a naši budoucnost.

Start velké události je naplánován na 20. května, kdy se v pražském Fóru Karlín uskuteční mezinárodní konference a spolu s ní bude na místě probíhat také inovační veletrh. Pondělním programem však Týden inovací nekončí, až do neděle 26. května budou probíhat po celé zemi desítky doprovodných událostí a seminářů, které se zaměří na propojení aktérů v oblasti inovací.

„Jsem velmi rád, že se nám každoročně daří prezentovat České republice nejlepší světové inovátory a také přelomové technologie,“ říká Lukáš Sedláček, ředitel European Leadership and Academic Institute (ELAI), který událost každoročně organizuje. „Vloni na naše pozvání Česko vůbec poprvé navštívil první humanoidní robot Sophia, který je držitelem státního občanství, a například společnost ReWalk Robotics představila se svým exoskeletonem naději pro lidi připoutané na vozík,“ vzpomíná na loňský ročník Sedláček.

exoskeleton-rewalk-robotics

Loni Týden inovací ukázal exoskeleton od ReWalk Robotics

Letos se budou moci účastníci Týdne inovací setkat například s mladou Američankou Annou Du, která již ve dvanácti letech sestrojila robota pro detekci plastů v oceánu, nebo fyzičkou Sabrinou Pasterski, jíž se mezi harvardskými vědci přezdívá „nový Einstein“. Na mezinárodní konferenci vystoupí i další osobnosti, které svými inovacemi vytvářejí nový vesmír a zároveň respektují potřeby naší planety.

Cirkulární ekonomika jako prostor pro inovace

Proto do Prahy dorazí také experti z izraelské univerzity, kteří vyrábějí bioplasty z mořských řas, a promluví také domácí i zahraniční odborníci zabývající se cirkulární ekonomikou a udržitelný rozvojem, což je hlavní téma letošního Týdne inovací. Vize a plány pak doplní zmíněný inovační veletrh, kde si budou moci návštěvníci vyzkoušet nejnovější technologie v praxi.

Velkým tématem bude také virtuální realita, která se ukáže hned v několika podobách. Bude si možné vyzkoušet pilotování letadla ve VR, prohlédnout si město budoucnosti nebo zažít teambuildingové aktivity na principu virtuální reality. Tzv. aquaponická technologie představí budoucnost zemědělství a chybět nebudou ani roboti a mnoho dalších technologií.

ooho-maraton

Přečtěte si takéKonec plastových lahví na maratonech. Běžci v Londýně se občerstvovali jedlými kapslemi z mořských řasKonec plastových lahví na maratonech. Běžci v Londýně se občerstvovali jedlými kapslemi z mořských řas

Pořadatelé Týdne inovací si pro letošní rok zvolili jako hlavní téma cirkulární ekonomiku jakožto unikátní prostor pro inovace a právě v tomto duchu se ponesou i desítky doprovodných událostí po celé republice. „Těší mě, že se nám daří naplňovat náš cíl, kterým je propojování aktérů a pomoc při budování dynamického a funkčního inovačního prostředí v České republice,“ dodává Lukáš Sedláček.

lukas-sedlacek1

Foto: ELAI

Lukáš Sedláček

Akce zahrnují prakticky všechny sféry byznysu a technologií, takže se můžete dozvědět například o digitální logistice, ale také o tom, jak efektivně využívat data, jak se zdokonalovat v leadershipu nebo k čemu vlastně jsou myšlenkové mapy. Kompletní přehled doprovodných událostí najdete zde.

Na webu Týdne inovací 2019 se zároveň můžete registrovat na zmíněnou mezinárodní konferenci, která se koná 20. května od 9.30 v pražském Fóru Karlín, a souběžně se konající inovační veletrh. Vstupenka na inovační veletrh, v rámci něhož se můžete registrovat na množství seminářů, stojí 100 korun. Vstupenka na mezinárodní inovační konferenci Týden inovací ČR 2019 stojí 19 900 korun bez DPH a jelikož je CzechCrunch mediálním partnerem celé akce, můžete získat při zadání promokódu CZECHCRUNCH (nutno vložit v této podobě s kapitálkami) 30% slevu.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym