Druhý Joker je natočený, inspiroval se propadákem režiséra Kmotra. Shrnujeme, co o novince víme

Co má druhý Joker společného s Francisem Fordem Coppolou? A jak bude fungovat jako muzikál?

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

joker2

Foto: Vertical Ent.

Joaquin Phoenix v roli Jokera

0Zobrazit komentáře

Nedávno skončilo natáčení pokračování Jokera – a proto shrnujeme, co od nového snímku můžete očekávat. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Počátkem dubna v New Yorku padla poslední klapka filmu Joker: Folie à Deux, pokračování obřího hitu z roku 2019, premiéra je ale nastavená až na říjen příštího roku. Zbývá tedy velký prostor pro dobírání se detailů o tom, co očekávat. Už delší dobu se ví, že podtitul novinky odkazuje k psychóze přenesené z jednoho člověka na druhého. Také víme, že tím druhým bude Lady Gaga coby Harley Quinn. A má jít o muzikál.

Jak má ale superhrdinský muzikál vypadat? Zvlášť když se první film prezentoval jako naturalistické psychologické drama? Kameraman obou dílů Lawrence Sher v nedávném rozhovoru s youtuberem Mattim Haapojou zmínil, že on sám se inspiroval muzikálem One from the Heart od Francise Forda Coppoly z roku 1981. Ačkoliv Coppolův velice drahý experiment tehdy zcela propadl a v zásadě mu zruinoval kariéru, dnes se mezi cinefily vyzdvihuje jeho audiovizuální zpracování plné neonových světel, detailů tváří a složitých koláží. Viz ukázka.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Todd Phillips (@toddphillips)

Rozhodnutí vydat se cestou muzikálu možná tolik nepřekvapí, vzpomeneme-li si na četné scény z původního Jokera, v nichž Joaquin Phoenix bláznivě tančí. Herečka Zazie Beetz, která se v pokračování objeví, v rozhovoru pro Variety nedávno řekla: „Nemyslím, že to bude muzikál v tom smyslu, jak lidé očekávají. Všichni se každý den tak nějak vyjadřujeme muzikálně a tancem. Myslím, že to bude fungovat moc dobře.“

Vedle Phoenixe, Lady Gaga a Beetz se v novince objeví třeba Brendan Gleeson, Catherine Keener, Harry Lawtey nebo Jacob Lofland. Koho všichni ztvární nebo kterým směrem se vydá děj, je zatím zcela neznámé, můžeme ovšem očekávat známé reálie DC komiksů jako už viděnou věznici Arkham Asylum či Harveryho Denta.


Co ukazují trailery

Duna: Část druhá

Paul Atreides se připojil k obyvatelům písečné planety Arrakis, Fremenům. Schyluje se k válce nejen s brutálními Harkonenny, ale potenciálně i s galaktickým imperátorem. Pokračování příběhu Duny slibuje velké věci. Více zde.


Co hýbe světem filmu a televize

Začíná festival v Karlových Varech

Ode dneška až do příští soboty v Karlových Varech probíhá mezinárodní festival, jedna z hlavních kulturních událostí roku v Česku. Mezi hosty se objeví Russell Crowe, Robin Wright, Ewan McGregor nebo Alicia Vikander. Bohatý program nabídne přes 140 celovečerních hraných filmů i dokumentů od tvůrců z celého světa.


Co si pustit

Nimona

Netflix  |  Animovaný  |  2023  |  101 min.  |  ČSFD

NIMONA

Foto: Netflix

Film Nimona

Netflix právě dobývá třetí řada Zaklínače, pozornosti by ale neměla uniknout ani animovaná novinka Nimona. Hlavní hrdinkou je dívka, která dokáže měnit podobu na vše možné (od myši po velrybu). A rozhodla se pomoci modernímu rytíři křivě obviněnému ze zločinu. Zatímco Pixar usnul na vavřínech a posílá do kin mírně nadprůměrné filmy, tato adaptace populárního komiksu přichází plná až trochu anarchistické energie s příběhem o hledání sebe sama nebo kritice zastaralého myšlení.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym